Išaiškinta mažametės išžaginimo ir nužudymo byla

Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių metų pradžioje visuomenę sukrėtusio įvykio − mažametės mergaitės išžaginimo, seksualinio prievartavimo, jos nužudymo ir apiplėšimo. Kaltinimai šių žiaurių nusikaltimų padarymu pareikšti nepilnamečiui K. Č. Šiandien baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Liutauro Rudzevičiaus, labai sunkus, Lietuvos žmones šokiravęs nusikaltimas buvo padarytas š. m. sausio 15 d. netoli Vilniaus, šalia Nemenčinės plento esančiame miške.

Žiauriam nusikaltimui išaiškinti buvo pasitelktos visos teisėsaugininkų pajėgos. Jau kitą dieną, sausio 16 d., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė netoli nusikaltimo vietos gyvenantį įtariamąjį. Tyrimo duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo mažametės patiklumu ir bejėgiška jos būkle. Siekdamas nuslėpti jau padarytą nusikaltimą K. Č. iš mergaitės pagrobė ir jos daiktus, t. y. mobiliuosius telefonus, piniginę, akinius ir t. t. Pavogtų daiktų vertė siekia beveik 1 tūkst. Lt.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo atlikta ambulatorinė, o vėliau – ir stacionarinė teismo psichologinė psichiatrinė ekspertizė.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiais pripažintais mergaitės tėvai, sesuo ir brolis pateikė virš 400 tūkst. Lt vertės civilinį ieškinį neturtinei ir turtinei žalai atlyginti.

Kaltinamajam skirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Už šiuos nusikaltimus įstatymas nepilnamečiui numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos