Dvidešimtmetis, smurtu aiškinęsis įsibrovimo į namus aplinkybes, kaltinamas nužudymu

Dvidešimtmetis kaltinamas nužudymu

Dvidešimtmetis kaltinamas nužudymu
Dvidešimtmetis kaltinamas nužudymu

Panevėžyje besimokantis Rokiškio rajono gyventojas A.V. kaltinamas daugybiniais kūno sužalojimais sukėlęs dideles fizines kančias – itin žiauriai nužudęs žmogų. Už savavališkus smurtinius veiksmus su dramatine atomazga aiškinantis įsibrovimo į namus aplinkybes dvidešimtmečiui jaunuoliui teks atsakyti baudžiamąja tvarka.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė perdavė nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą.

Rokiškio rajono Kazliškio kaime pernai lapkričio 6 d. pavakare A.V., gindamasis nuo į namus su kitais besibraunančio asmens, keliskart kumščiu trenkė jam į galvą. Kai kiti nekviesti atėjūnai pasišalino, jaunuolis, dar tebepykdamas dėl siekimo įsibrauti, nutarė smurtiniais veiksmais pasiaiškinti santykius su juos atvedusiu asmeniu.

Panevėžio apygardos prokuratūros teigimu

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė teigia, kad dvidešimtmetis, gynęs namus nuo įsibrovėlių ir neperžengęs būtinosios ginties ribų, nebūtų nusikaltęs, bet vėliau įniršęs padarė nusikalstamą veiką  – mirtinai sumušė žmogų.

„Tokiais atvejais reikia nepažeisti įstatymų nustatytos tvarkos ir elgtis taip, kaip priimta teisinėje ir demokratinėje visuomenėje. Kai įsibrauti siekę asmenys pasišalino, jau negrėsė pavojus, apie įvykį reikėjo pranešti policijos pareigūnams. Būtų išvengta dramatiškų, jau nebeatitaisomų pasekmių – žmogaus gyvybės atėmimo savavališkai pačiam aiškinantis įvykį“,- teigia  Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Rokiškio rajono policijos komisariato tyrėjai, tyrimą organizavo ir kontroliavo iš rokiškiečių kolegų perėmę Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai.

Už nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis – kankinant arba kitaip itin žiauriai įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.