Į Lietuvą pėsčiomis ėję kontrabandininkai rūkalus slėpė po drabužiais

Du smulkūs kontrabandininkai išbandė Šumsko kontrolės punkte dirbančių pasieniečių budrumą. Eidami iš Baltarusijos į Lietuvą pėsčiomis jie prie kūnų buvo prisitvirtinę cigarečių pakelių ir nešėsi degalų.

Antradienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnai Šumsko pasienio kontrolės punkte patikrino pėsčiomis iš Baltarusijos ėjusius du vyrus. Dokumentų kontrolės metu 21-erių baltarusis ir 47 metų Vilniaus rajono gyventojas pasieniečiams pateikė tvarkingus dokumentus.

VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį į įtartinai išsipūtusius vyrų drabužius. Įtartinai atrodė ir keliautojų nešami polietileniniai maišai.

Asmenų patikros metu po jų viršutiniais drabužiais iš viso aptikta 213 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Rūkalus vyrai lipnia juosta buvo prisitvirtinę prie juosmenų bei kojų.

Jų neštuose maišuose pasieniečiai aptiko butelius nuo alaus ir gaiviųjų gėrimų, kuriuose vyrai per sieną nešėsi 7 litrus dyzelino ir 4 litrus žibalo. Per valstybės sieną pėsčiomis einantys asmenys negali gabenti kuro tokiose talpose, tad degalus VSAT pareigūnai taip pat paėmė.

Abiem vyrams dėl kontrabandos pasieniečiai surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus bei įteikė šaukimus atvykti į bylos nagrinėjimą Vilniaus rajono apylinkės teisme. Jiems gresia baudos nuo 5 iki 10 tūkst. Litų.

Baltarusio ir lietuvio gabenti rūkalai bei kuras saugomi Kenos užkardoje. Po apklausos abu vyrai paleisti.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos