Autostradoje sulaikę 3 įtariamuosius pasieniečiai išaiškino alkoholio fabrikėlį ir cigarečių saugyklą

Pakrančių apsaugos ir Vilniaus rinktinių pasieniečiai autostradoje Kauno rajone sulaikė du telšiškius ir kaunietį, įtariamus neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. Vėliau atliktos kratos Telšiuose metu buvo demaskuotas nelegalaus alkoholio fabrikėlis ir kontrabandinių cigarečių saugykla.

Iš viso pasieniečiai sulaikė beveik 88 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė yra apie 640 tūkst. Litų.

Šią operaciją Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos operatyvininkai ir Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai, talkinami Vilniaus rinktinės operatyvininkų, pradėjo praėjusį trečiadienį Kauno rajone, prie vienos degalinės autostradoje Kaunas – Klaipėda. Čia jie stebėjo stovintį automobilį „Audi 100“. Pasieniečių akivaizdoje prie jo privažiavo automobiliai „Peugeot 407“ ir „Volkswagen Multivan“.

Sulaikant šių mašinų vairuotojus pasieniečiams teko panaudoti kovinius imtynių veiksmus bei surakinti juos antrankiais, nes visi trys vyrai nepakluso teisėtiems VSAT pareigūnui reikalavimams ir priešinosi.

Paaiškėjo, kad „Audi 100“ į degalinę atvyko 37-erių telšiškis. „Peugeot 407“ vairavo 42-ejų kaunietis. Tarp šio automobilio priekinių sėdynių esančioje daiktadėžėje, permatomame polietileno maišelyje, pasieniečiai rado 31 500 litų įvairiomis kupiūromis. Įtariama, kad šie pinigai gauti iš neteisėtos veiklos. Be to, „Peugeot 407“ bagažinėje VSAT pareigūnai aptiko daugiau kaip 1000 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Patikrinę 33-ejų telšiškio vairuotą mikroautobusą „Volkswagen Multivan“ pasieniečių operatyvininkai jame rado daugiau 21 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių „Fest 7“, „Fest“, „Minsk Capital ir „Lifa“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Tęsdami tyrimą kitą dieną VSAT pareigūnai atliko kratą Telšiuose. Pasieniečiai patikrino vieno iš sulaikytojo telšiškio gyvenamąjį namą ir pagalbines patalpas, kurie nuosavybės teise priklauso jo broliui ir močiutei. Kratos metu rasti daiktai leidžia įtarti, kad čia būta falsifikuoto alkoholio fabrikėlio ir kontrabandinių cigarečių saugyklos.

Pasieniečiai aptiko apie 10 litrų specifinį alkoholio kvapą turinčio skysčio įvairiose talpose, pluoštus rusiškų banderolių alkoholiniams gėrimams žymėti, dvi kartoninės dėžes etikečių su įvairių rusiškų alkoholinių gėrimų pavadinimais.

Čia pat rasta ir dėžė su nepanaudotais metaliniais butelių kamšteliais, šešios įvairios talpos taros su specifinį esencijos kvapą turinčiu skysčiu, didelis kiekis tuščių butelių su užklijuotomis rusiškomis alkoholinių gėrimų etiketėmis.

Name ir pagalbinėse patalpose buvo saugomas ir didelis kiekis rūkalų – daugiau kaip 52 tūkst. pakelių 12 rūšių cigarečių su rusiškomis banderolėmis ir 1400 pakelių „Bond Street Original“ be banderolių.

Iš viso autostradoje sulaikytuose automobiliuose ir Telšiuose VSAT pareigūnai rado 87 951 pakelį kontrabandinių rūkalų. Skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką šių rūkalų vertė yra apie 640 tūkst. Litų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas praėjusį penktadienį sulaikytus telšiškius leido suimti dviem mėnesiams. Kaunietis suimtas 15 parų.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės info.

Posted Under
Be kategorijos