Gyvūnų augintinių laidojimo reikalavimai patvirtinti seniai

gyvūnų kapinėsPradėjus veikti pirmosioms gyvūnų kapinėms mūsų šalyje, naminių gyvūnų laikytojai turės galimybę laidoti savo augintinius legaliai tam skirtoje vietoje, o ne teršti gamtą užkasant juos kur papuolė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba direktoriaus įsakymu yra patvirtinusi gyvūnų laidojimo reikalavimus dar prieš šešis metus. Pagal šiuos reikalavimus, duobę privaloma iškasti tokio gylio, kad ant gaišenų užpiltas žemės sluoksnis būtų ne mažesnis kaip 1 metras. Nugaišus gyvūnui augintiniui, laikytojas apie tai turi informuoti gyvūną ženklinusiai ir įregistravusiai institucijai (savivaldybei, privačiam veterinarijos gydytojui).

„Pirmosios mūsų šalyje gyvūnų kapinės Vilniuje yra ilgai lauktas ir sveikintinas reiškinys. Norisi tikėti, kad ši idėja turės pasekėjų visuose mūsų šalies rajonuose. Reikia pripažinti, kad požiūris į naminius augintinius smarkiai keičiasi, daugeliui jie tampa gyvenimo draugais. Legalus jų laidojimas pagal reikalavimus prisidės prie gamtos saugojimo, sumažės tikimybė aptikti negiliai užkastus palaikus netinkamose vietose, užkirs kelią gyvūnų užkrečiamosioms ligomis plisti“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.