Gimnazistai pamatė ir Vištyčio pasieniečių darbą, ir jų saugomą sieną

VSAT gimnazijaVSAT Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečius antradienį aplankė 19 Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos moksleivių. Propaguodami pasieniečio profesiją sieną su Rusija saugantys Vištyčio pasieniečiai ne tik patys nuvyksta į renginius šioje gimnazijoje, bet ir gimnazistus kviečiasi į užkardą.

Šįsyk užkardos teritorijoje rinktinės Specialiosios paskirties būrio kinologai Robertas Maziukas ir Robertas Lenkauskas su tarnybiniu šunimi Jostu pademonstravo parodomąją programą: šuns bendrą paklusnumą, jo gebėjimus ieškoti narkotikų ir sulaikyti pažeidėją.  R. Maziukas dar papasakojo apie VSAT kinologų darbą, atsakė į moksleivių klausimus.

Vištyčio užkardos vado pavaduotojas Juozas Sideravičius svečiams papasakojo apie užkardą ir niepasienie darbą,  pademonstravo skaidres,  kuriose užfiksuoti įsimintiniausi tarnybos momentai, sulaikyta kontrabanda. Be to, J. Siderevičius pateikė informacijos apie pasieniečio profesijos įgijimo galimybes.

Renginyje dalyvavę VSAT Pasieniečių mokyklos kursantai Dainius Kunigonis ir Marius Gručkiūnas  gimnazistams papasakojo apie  mokymąsi šioje VSAT mokymo įstaigoje.

Užkardos specialistas Valdas Brazinskas pademonstravo Vištyčio pasieniečių ginkluotę, specialiąsias ir technines priemones: antrankius, gumines lazdas, šarvines liemenes, žiūronus, naktinio matymo prietaisus, termovizorinę stebėjimo įrangą, ginklus.

Po apsilankymo užkardoje kartu su jos vadovybe Gražiškių gimnazistai nuvyko prie Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sandūros, valstybės sienos ženklo „Vištytis“.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Lazdijų rinktinės info.