Gaisras durpyne gesintas ir nuo žemės, ir iš oro

VSAT pratybosBalandžio 19 d.Tauragės savivaldybės Eičių kaime vyks mokomosias taktinės pratybos, kuriose bus gesinamas tariamas durpyno gaisras. Jose, be ugniagesių, dalyvaus ir VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis su specialiu gesinimui skirtu krepšiu su vandeniu, taippat kariškiai, aplinkosaugininkai ir kitų žinybų atstovai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime teigiama, kad balandžio 19 d. nuo 11 iki 14 val. Tauragės savivaldybės Eičių kaime esančiame UAB „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ durpyne Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (APGV) rengia mokomąsias taktines pratybas. Jų metu bus gesinamas tariamas durpyno gaisras.

Pratybose dalyvaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės sraigtasparnis EC-145 su gesinimui skirtu krepšiu (nuotraukoje), Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai ir medikai, VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai, Tauragės miškų urėdijos, Tauragės, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos APGV, Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai, Tauragės ir Jurbarko savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atstovai, durpyno darbuotojai, Aplinkos apsaugos agentūros atstovai, Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Pratybų tikslas – tobulinti sąveikos veiksmus ir gaisro gesinimo įgūdžius su objekto darbuotojais, skirtingo pavaldumo priešgaisrinėmis gelbėjimo pajėgomis, Lietuvos kariuomenės kariais, VSAT Aviacijos rinktine bei išbandyti ir pademonstruoti jos turimą gesinimo krepšį, itin galingus ugniagesių naudojamus vandens tiekimo siurblius ir jų panaudojimo schemas.

Pagal pratybų scenarijų, užsidegus rietuvei durpių durpyno darbuotojai skambina į Bendrąjį pagalbos centrą ir prašo pagalbos, nes savų pajėgų likviduoti gaisrą neužtenka. Tauragės ugniagesiams pradėjus gesinti gaisrą, dėl stipraus vėjo jis ima plisti dar sparčiau, todėl nutariama prašyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, kad ši į pagalbą atsiųstų sraigtasparnį. Po kurio laiko užsidega antra durpių rietuvė ir miškas. Į pagalbą atskuba ugniagesiai iš kaimyninių rajonų ir 50 karių, kurie padeda tiesti žarnų linijas. Atskridęs VSAT sraigtasparnis pradeda gesinti degantį mišką.

Ar pratybos pavyko, lokalizavus ir likvidavus tariamą gaisrą bus analizuojama jų aptarime.

Stebėti pratybų atvyks Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis ir VSAT vadas generolas Vainius Butinas.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *