„Ežį“ pervažiavusių kontrabandininkų automobilis taranavo sodybos tvorą

kontrabandininku automobilis taranavo tvora„Ežį“ pervažiavusių kontrabandininkų automobilis taranavo sodybos tvorą

Šalčininkų rajone kontrabandininkų automobilis „Volkswagen Golf“  pervažiavo pasieniečių patiestą „ežį“. Tuomet iš važiuojančios mašinos iššoko ir sprukti bandė vairuotojas bei dar vienas vyras. Nevaldomas automobilis, kuriame buvo 6 tūkst. pakelių cigarečių, įsirėžė į sodybos tvorą. Iš viso pasieniečiai sulaikė 4 Šalčininkų rajono gyventojus, įtariamus kontrabanda.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Kmelninkų kaimu patikrinti stabdė vietiniu keliu važiavusį automobilį „Volkswagen Golf“ lietuviškais registracijos numeriais. Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad šia mašina gali būti gabenamas draudžiamas krovinys.

0923-cigaretes-tvora2„Volkswagen Golf“ vairuotojas ignoravo aiškiai išreikštą uniformuoto VSAT pareigūno reikalavimą sustoti ir padidinęs greitį pradėjo važiuoti keliu link Valatkiškių kaimo. Tolėliau buvęs pasienietis ant kelio patiesė spygliuotą priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“. Jį „Volkswagen Golf“  pervažiavo, o tuomet iš važiuojančios transporto priemonės iššoko jos vairuotojas ir keleivis. Jie pasileido bėgti į skirtingas puses, tačiau greitai pasieniečių buvo patiesti ant žemės ir surakinti antrankiais.

0923 cigaretes tvora Nevaldoma mašina už keliasdešimties metrų nuvažiavo nuo kelio ir sustojo nugriovusi medinę artimiausios sodybos tvorą. Automobilio bagažinėje ir salone pasieniečiai rado 12 dėžių, apvyniotų juoda polietileno plėvele. Jose buvo 6 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold Superslims“ ir „Minsk Superslims“, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

G. Žagunio užkardos pasieniečiai išsiaiškino, jog sulaikytieji yra Šalčininkų rajono gyventojai, 21-erių mašinos vairuotojas bei 28-erių keleivis. Paaiškėjo, kad automobilį vairavęs vyras prie vairo sėdo neblaivus – jam nustatytas 0,76 promilės girtumas.

0923 cigaretes tvora Pasieniečiai į įvykio vietą iškvietė policijos pareigūnus, kurie atliks tyrimą dėl eismo įvykio ir tvoros apgadinimo.

Pasieniečiai tą pačią dieną Stalgionių miško masyve, už maždaug dviejų kilometrų nuo Kmelninkų kaimo, sulaikė dar du Šalčininkų rajono gyventojus. Pirminiais duomenimis, 24-erių vyrai gali būti prisidėję gabenant kontrabandinių cigarečių krovinį.

VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai dėl kontrabandos bei neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po apklausos visi keturi Šalčininkų rajono gyventojai uždaryti į areštinę.

Cigarečių krovinys ir automobilis „Volkswagen Golf“ saugomi Vilniaus rinktinėje.

kriminalai.com
šaltinis: VSAT  informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *