Ereliais pakilę nusileido stručiais

struciai
Nuotraukoje A. Ostapkovičius, S. Krencius, R. Platkauskas

Yra toks didžiulis paukštis strutis, kuris, vengdamas pavojaus, sugeba bėgti didžiuliu net iki 50 km per valandą greičiu. Legenda apie šį paukštį byloja, kad išsigandęs strutis puola slėpti galvą į smėlį. Neskraidantis paukštis tiki, kad, jei nematys problemos, tai problema ir dings.

Matyt, tuo tiki ir Šiaulių rajono gyventojas Arvydas Ostapkovičius bei Radviliškio rajono gyventojas Simas Krencius, kurie su savo draugeliais praėjusių metų balandžio 16-osios popietę Šiauliuose esančioje Rėkyvos gyvenvietėje jautėsi ereliais, o kai Šiaulių policijos kriminalistai užmynė ant uodegos, patapo stručiais ir pasislėpė. Tačiau, įkišus galvą į smėlį, išdavikiškai ima kyšoti pasturgalis, kurį pareigūnai anksčiau ar vėliau prignybs.

24 metų Simas Krenciaus ir 25 metų Arvydas Ostapkovičiaus pareigūnai ieško dėl jiems inkriminuojamo sunkaus sveikatos sutrikdymo. Jie įtariami minėtą pavasario dieną savo įžūliu elgesiu, demonstruodami nepagarbą aplinkiniams, su dar keliais bendrininkais Energetikų gatvėje sutrikdę visuomenės rimtį bei tvarką ir, grasindami galimai koviniu ginklu, sumušę keturis jaunuolius. Nukentėjusieji atsidūrė ligoninėje, vienas jų patyrė sunkią galvos traumą. Už tokį sužalojimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 12 metų.

Nuo smurtautojų nukentėję jaunuoliai iš keleto jiems pateiktų nuotraukų atpažino du užpuolikus – S. Krencių ir A. Ostapkovičių. Taigi du įtariamieji buvo nustatyti, tačiau sulaikyti jų ir įteikti pranešimo apie įtarimą pareigūnams nepavyko, nes jie nuo teisėsaugos pasislėpė – nurodytoje gyvenamojoje vietoje jie negyvena, niekur nesimoko ir nedirba, jų buvimo vieta nežinoma. Todėl buvo paskelbta jų paieška ir sankcionuotas suėmimas. S. Krencius dar ieškomas ir dėl praėjusių metų gegužės 25 d. padaryto plėšimo, kai jis, įsibrovęs į butą ir sumušęs čia gyvenantį šiaulietį, pagrobė dvi auksines grandinėles, kurių vertė siekia 5 500 litų.

Stručio poziciją yra užėmęs ir Šilutės rajono, Čiūtelių kaimo, gyventojas Raimondas Platkauskas, kurio Šiaulių policijos pareigūnai ieško dėl pasikėsinimo 2009 metų gruodžio 6-osios naktį apvogti Seimo nario Andriaus Šedžiaus namą. Šį nusikaltimą jie suplanavo keturiese. Trims teko apsaugininkų misija, o dabar jau 24 metų sulaukęs R. Platkauskas, apsiginklavęs akmeniu ir metaliniu strypu, išdaužė namo durų stiklą ir įsibrovė į vidų. Tačiau vagystė nepavyko, nes įsibrovėlis spruko lauk, išgirdęs namo šeimininko grasinimus šauti.

Po kurio laiko šiuo nusikaltimu įtariami asmenys buvo nustatyti ir sulaikyti. R. Platkauskui paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tačiau vaikinas leido sau kardomosios priemonės nepaisyti ir dingti iš pareigūnų akiračio. Nesiteikė jis atvykti ir į teismo posėdžius. Tad teismas dabar jam paskyrė kitą kardomąją priemonę – suėmimą. Šiuo metu paskelbta R. Platkausko paieška.

Jei žinote, kur šiuo metu slapstosi Simas Krencius, Arvydas Ostapkovičius ir Raimondas Platkauskas, skambtelėkite Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriaus vadovui telefonu (8 698) 23784 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.