DU NYDERLANDŲ PILIEČIAI NETEISĖTAI GABENO 10 LATVIJOJE PRIEGLOBSČIO PASIPRAŠIUSIŲ AFGANISTANIEČIŲ

nelegalai DU NYDERLANDŲ PILIEČIAI NETEISĖTAI GABENO 10 LATVIJOJE PRIEGLOBSČIO PASIPRAŠIUSIŲ AFGANISTANIEČIŲ

Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė Nyderlandų pilietybę turinčius afganų kilmės vyrą ir moterį, kurie mikroautobusu neteisėtai gabeno 10 Afganistano piliečių. Šie yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje, todėl neturėjo teisės išvykti iš šios šalies.

Apie vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, pasirinktiniam patikrinimui sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį mikroautobusą „Volkswagen Transporter“ su Nyderlandų numeriais. Jį vairavo 27-erių afganų kilmės Nyderlandų pilietis, kartu vyko 21-erių irgi afganų kilmės Nyderlandų pilietė.nelegalai

Šie užsieniečiai mikroautobusu iš Lietuvos gabeno 10 Afganistano piliečių. Tai dvi šeimos: 4 suaugusieji ir 6 vaikai. Pasų jie neturėjo, o Kalvarijos užkardos pareigūnai išsiaiškino, kad šie afganistaniečiai yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje. Kol nepriimti sprendimai dėl jo suteikimo ar nesuteikimo, jie neturėjo teisės išvykti iš Latvijos.

Afganistaniečių gabentojams Nyderlandų piliečiams dėl nelegalai neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Pirmadienį priešpiet ir gabentojai, ir abi afganistaniečių šeimos tebebuvo Kalvarijos užkardoje, kur laukta atvykstant vertėjo užsieniečių apklausai.

Šiemet VSAT pareigūnai sulaikė 29 Afganistano piliečius, kurie neteisėtai pateko į Lietuvą ir bandė vykti į Vakarų Europą.

kriminalai.com

šaltinis:  VSAT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *