Darbo ieškojusio, pinigus praradusio ir pareigūnų nuvilto panevėžiečio prašymas atnaujinti tyrimą patenkintas

darbo ieškantisPanevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka patenkino nuo darbo paieškų tarpininko nukentėjusio panevėžiečio prašymą atnaujinti prokuroro nepagrįstai nutrauktą ikiteisminį tyrimą ir panaikino kito kolegos – aukštesniojo prokuroro atsisakymą jį atnaujinti, nes nebuvo atlikti visi reikalingi faktinių bylos aplinkybių tyrimo veiksmai.

Apygardos prokuratūros vadovas nurodė per kuo trumpesnį laiką atlikti papildomą ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo ir priimti teisėtą, pagrįstą sprendimą objektyviai, visapusiškai ir išsamiai įvertinus visas bylos aplinkybes.

Už pažadą surasti darbą užsienyje įdarbinimo konsultantu pasivadinusiam asmeniui – Plungėje gyvenančiam M.K. du tūkstančius litų sumokėjęs ir pasirašęs fiktyvią konsultavimo sutartį panevėžietis vietoj kvietimo vykti į Olandiją gavo žinią, kad priėmimas į fabriką dėl techninių nesklandumų laikinai atidedamas.

Nukentėjęs žmogus pagalbos tikėjosi sulaukti iš teisėsaugos pareigūnų, nes buvo nustatytas ne vien jį apgavęs įtariamasis ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl apgaule užvaldytų pinigų, tačiau nesėkmingai – nukentėjusįjį apgavusio asmens veiksmuose nusikaltimo požymių nebuvo rasta.

Panevėžio apygardos vyriausiajam prokurorui pareiškimą parašęs panevėžietis nesutinka, kad pagal fiktyvią konsultavimo sutartį tarpininkas iš jo teisėtai gavo pinigus kaip atlyginimą už suteiktas paslaugas ir kad jis nebuvo suklaidintas dėl vadinamojo konsultanto asmenybės. Nukentėjęs žmogus nemano, kad santykius su darbą žadėjusiu ir nesuteikusiu asmeniu galėtų aiškintis ir savo interesus ginti civilinio proceso tvarka, nes jo prašymu ikiteisminis tyrimas nebuvo tinkamai atliktas.

Pagal baudžiamojo proceso, prokuratūros ir prokurorų kompetencijos nuostatus, suderinus su Plungės apylinkės vyriausiąja prokurore, organizuoti ikiteisminį tyrimą ir jam vadovauti perduodama ten, kur galėjo būti padaryta nusikalstama veika,– Plungės rajono apylinkės prokuratūrai

Nukentėjusiojo pareiškimo tikrinimo metu paaiškėjo, kad Plungės rajono apylinkės prokuratūra yra perdavusi nagrinėti teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – apgaule savo naudai įgijęs svetimą turtą kaltinamas Plungės gyventojas M.K

Bylos duomenimis, dviejų įmonių, tarp jų ir siūlančios konsultacijas darbo paieškų klausimais, direktorius M.K. įtariamas apgavęs keletą pagal skelbimus internete darbo užsienyje – Olandijoje ir Norvegijoje ieškojusių žmonių ir už tariamas paslaugas paėmęs tūkstančius litų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.