Darbdavys pripažintas kaltu dėl tris gyvybes atėmusio katilo sprogimo

Šiandien kaltu pripažintam dėl prieš metus tris biržiečių gyvybes atėmusio katilo sprogimo bendrovės vadovui – 36 metų L.V. paskirta 70 MGL – devynių tūkstančių 100 litų bauda – tokį sprendimą, išnagrinėjęs biržiečių prokurorų perduotą nusikaltimų asmens socialinėms teisėms baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs prokuroras Raimundas Binkis už darbų saugos reikalavimus atsakingam bendrovės vadovui, dėl neatsargumo pažeidusiam darbų saugos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus, siūlė skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiem metams.

„Pagal įstatymus buvo privalu nustatyti nelaimingą atsitikimą sukėlusias priežastis ir padarytus įstatymų bei teisės aktų pažeidimus, kurių nuostatų saugodamas darbuotojų sveikatą ir gyvybę turėjo paisyti už darbui saugių sąlygų sudarymą atsakingas darbdavys,“ – teigė valstybinį kaltinimą palaikęs Biržų rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Binkis.

Užpernai lapkričio 30 d. ankstų rytą, vos prasidėjus rytinei pamainai, dėl cirkuliacinių sutrikimų sprogo kūrenamo savadarbio katilo kairės pusės durys ir jų dalis mirtinai sužalojo šalia jo buvusius bendrovės tris darbuotojus – vieną vyrą ir dvi moteris.

Byloje buvo pateiktos tyrimo metu nustatytos priežastys, sukėlusios katilo sprogimą ir nelaimingą atsitikimą. Darbdavys dėl neatsargumo pažeidė darbų saugos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus, nes būdamas bendrovės direktoriumi organizavo savadarbio – įmonėje pačių darbuotojų pagaminto kieto kuro vandens šildymo katilo sukonstravimą neturint tinkamo tam projekto, jo sumontavimą atviroje lauko pastogėje ir jo kūrenimą įmonėje šildymo sezono metu. Savadarbis katilas turėjo konstrukcijos trūkumų, kurie sukėlė sprogimą.

Taip pat būta ir kitų darbo saugos srities trūkumų – katilą kūrenti buvo pavesta neapmokytam ir neinstruktuotam asmeniui, nebuvo pakankamo reiklumo organizuojant saugos ir sveikatos darbo vidinę kontrolę įmonėje, neįvertinta savadarbio katilo naudojimo metu kylanti sprogimo rizika.

Darbdavys ar jo įgaliotas asmuo, pažeidęs darbų saugos įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytus darbų saugos ar sveikatos apsaugos darbe reikalavimus, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas žmonėms, avarija ar atsirado kitokių sunkių padarinių, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos