Dabikinės vaikų globos namuose lankėsi Akmenės rajono policininkai

Vasario 23 dieną Akmenės rajono policijos komisariato Kriminalinės tyrėja Ineta Ivanovienė ir Prevencijos poskyrio pareigūnai Vaida Ivanauskaitė ir Rimgaudas Dainius lankėsi Dabikinės vaikų globos namuose.

Gausiai susirinkusių vaikų būriui buvo pasakojama apie tai, kaip elgtis radus svetimą elektroninę mokėjimo kortelę, taip pat apie neteisėtą jos įgijimą ar neteisėtą jos panaudojimą. Pareigūnai pateikė informaciją apie pinigų klastojimą ir netikrų pinigų realizavimą ir kokia atsakomybė už tai gresia.

Vaikams buvo pasakojama ir apie pastaruoju metu labai dažnai pasitaikančius sukčiavimo atvejus ir kaip nepakliūti į sukčiautojų rezgamas pinkles.

Su vaikais taip pat kalbėta apie patyčias, smurtą ir priekabiavimą mokyklose, gatvėje. Aiškinta, kad nei vienas – nei mokinys, nei mokytojas negali likti abejingi tam. Pareigūnai stengėsi vaikams išaiškinti, kad bet koks elgesys – pravardžiavimas, įžeidinėjimas, apkalbos ar gąsdinimai yra netoleruotinas. Policijos darbuotojai pabrėžė, kad jokiu būdu negalima tylėti, kad tie, kurie taip elgiasi, neliktų nenubausti, taip pat būti tolerantiškiems ir pakantiems, supratingiems ir sugebėti pripažinti, kad kitas žmogus gali būti kitoks, kitaip mąstantis ir besielgiantis.

Pareigūnai kalbėjo apie alkoholio, narkotikų ir rūkymo neigiamą įtaką žmogaus sveikatai, o ypač jauno žmogaus organizmui. Aiškino, kad ankstyvas vaikų ir paauglių rūkymas stipriau pažeidžia besiformuojantį, tabako dūmams neatsparų organizmą.

Bendraudami su vaikais teisėsaugininkai bandė įtikinti juos, kad vagystės yra neigiamas, blogas, netinkamas ir galų gale visuomenės smerkiamas elgesys, priminė, kad už kiekvieną teisės pažeidimą yra numatyta atsakomybė ir bausmės.

Atsisveikindami svečiai dar kartelį palinkėjo visiems būti supratingais, draugiškais, paslaugiais, jokiu būdu neskriausti savo mažesnių draugų, nesityčioti ir nevartoti necenzūrinių žodžių.

kriminalai.com

šaltinis: Akmenės r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos