Chuliganiškų išpuolių banga Elektrėnuose

Chuliganiškų išpuolių banga

Per ilgąjį savaitgalį Elektrėnuose registruota chuliganiškų išpuolių banga.

Chuliganiškų išpuolių banga
Chuliganiškų išpuolių banga

Du tūkstančiai tryliktų metų spalio 29 d. apie 16.40 val. Elektrėnų policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad Elektrėnuose esančioje picerijoje vyksta muštynės. Nuvykus į įvykio vietą iš įvykio vietos į komisariatą pristatytas trisdešimtmetis A. V. (nustatytas 1.63 prom. girtumas), kuris sukėlė muštynes ir taip demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. Elektrėnų PK atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl padaryto nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 284 str. 1 d. (Tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų).

Elektrėnuose policijos komisariate gautas pranešimas

Lapkričio 2 d. apie 00.05 val. Elektrėnų policijos komisariate gautas pranešimas, kad Elektrėnuose, Šarkinės gatvėje esančioje autobusų sustojimo stotelėje keli jaunuoliai sudaužė
stotelės paviljono stiklus ir su mikroautobusu nuvažiavo link Abromiškių kaimo.

Pranešėjo nurodytas automobilis surastas kitame Elektrėnų miesto gale, netoli elektrinės, į policijos komisariatą pristatyti šeši Akmenės rajono gyventojai, penkiems nustatytas lengvas girtumo laipsnis (nuo 0,77 prom. iki 1,23 prom.), šeštasis, kaip nustatyta, buvo nepilnametis, taip pat vartojęs alkoholinius gėrimus, bet alkoholio kiekis išpūstame ore neviršijo leistinos normos.

Pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė E. S. (gim. 1992 m.), kuriam pareikštas įtarimas dėl nusikalstamos veikos, numatytos BK 284 str. 1 d., padarymo, t.y. dėl to, kad jis viešoje vietoje vandališkais veiksmais, demonstruodamas nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, savo bendradarbiams matant tyčia metaliniu daiktu sudaužė autobusų sustojimo stotelės apsauginio gaubto šoninį stiklą.

Per šių metų 10 mėnesių Elektrėnų PK buvo registruotos 27 nusikalstamos veikos dėl chuliganizmų, per tą patį 2012 m. laikotarpį – 25, 2011 m.  – tik 6. Tam reikšmės turėjo plačiai pradėta taikyti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 9 str. nuostata, kad administracinė atsakomybė už šiame kodekse numatytus teisės pažeidimus atsiranda, jeigu savo pobūdžiu šie pažeidimai pagal galiojančius įstatymus neužtraukia baudžiamosios atsakomybės.

Įžūlūs veiksmai

Asmenų įžūlūs veiksmai, kuriais sutrikdoma visuomenės rimtis ir tvarka, kuriais nutraukiamas žmonių poilsis ar darbas, sutrikdoma normali įstaigų ar įmonių veikla, padaroma turtinė žala, arba tiesiog veiksmai, išreikšti nepadoriu elgesiu ar necenzūriniais žodžiais, visų pirma vertinami baudžiamosios atsakomybės aspektu, pradedant ikiteisminius tyrimus pagal BK 284 str. Jei tiriant aplinkybes (kaltininko veiksmų ypatybės, intensyvumas ir trukmė, nukentėjusiojo asmenybė, viešosios tvarkos specifika, turtinė žala ir pan.) nustatoma, kad asmens veiksmai, pasireiškę viešosios tvarkos sutrikdymu, savo pobūdžiu neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, tik tuomet svarstoma galimybė patraukti asmenį administracinėn atsakomybėn pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 174 str. (nedidelis chuliganizmas), kurio dispozicijoje nedidelis chuliganizmas apibūdintas, kaip necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

kriminalai.com                           

šaltinis: Vilniaus aps. VPK Elektrėnų r. PK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *