Byloje dėl prokurorų šmeižto buvo sakomos baigiamosios kalbos

Kauno miesto apylinkės teisme trečiadienį vykusiame teismo posėdyje buvo sakomos baigiamosios kalbos baudžiamojoje byloje, kurioje Letas Palmaitis yra kaltinamas dviejų Generalinės prokuratūros prokurorų – Mindaugo Dūdos ir Justo Lauciaus – šmeižimu bei įžeidimu.

Kaltinimai L. Palmaičiui pateikti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. (dėl asmens šmeižto padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą) ir 290 str. (valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas). Už abu nusikaltimus Baudžiamajame kodekse numatytos alternatyvios bausmės – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras teismo prašė L. Palmaitį pripažinti kaltu ir skirti jam subendrintą 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant. Taip pat siūloma kaltinamajam skirti 40 val. viešųjų darbų, kuriuos jis turėtų atlikti per ne ilgesnį nei 2 mėn. laikotarpį bei įpareigoti asmenį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamos vietos ilgiau nei 7 dienoms.

Nukentėjusysis M. Dūda savo baigiamosios kalbos metu teigė visiškai sutinkantis su prokuroro siūloma bausme, tuo metu J. Laucius pabrėžė, kad atsisako galimybės siūlyti kaltinamajam skirtiną bausmę.

Kaltinamasis savo baigiamosios kalbos ir paskutinio žodžio metu akcentavo, kad yra įsitikinęs sakęs tiesą apie prokurorus, todėl nelaiko savo pasisakymų šmeižtu ar įžeidimu. Visgi L. Palmaitis teigė, kad apgailestauja, jei nukentėjusieji pasijuto įžeisti.

Primename, kad L. Palmaitis teisme pripažino, kad 2011 m. rudenį elektroniniais laiškais maždaug 40 adresatų išplatino tekstą pavadinimu „Kodėl byla už nusikaltėlių „įžeidimą“ iškelta vien tik Eglei Kusaitei?“, kuriame du Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorus pavadino nusikaltėliais ir Lietuvos išdavikais. Vieno internetinio tinklalapio publikuotame tekste kaltinamasis taip pat teigė, kad prokuroras J. Laucius neva yra Vytauto Pociūno nužudymo juridinis bendrininkas, o Valstybės saugumo departamentas ir Generalinė prokuratūra – kriminalinės antilietuviškos organizacijos.

Kovo 28 dieną Kauno miesto apylinkės teismas skelbs nuosprendį byloje.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno m. AT info.

Posted Under
Be kategorijos