Buvusio Seimo nario žmonai – antrasis apkaltinamasis nuosprendis

medienaBuvusio Seimo nario žmonai – antrasis apkaltinamasis nuosprendis

Buvusio Seimo nario žmona, 60-metė panevėžietė D. M. teismo pripažinta kalta dėl dokumentų klastojimo ir bandymo apgaule gauti beveik 200 tūkst. eurų subsidiją kooperatinei bendrovei „ŽilVyčiai“.  Už tai jai skirta 210 MGL dydžio (8 tūkst. eurų) bauda, o minėta bendrovė – likviduota.

Radviliškio rajono apylinkės teismas nuosprendį kooperatinės bendrovės „ŽilVyčiai“ valdybos narei D. M., jos buhalterei, 57 metų  radviliškietei V. M. ir minėtai bendrovei kaip juridiniam asmeniui paskelbė gegužės 27 dieną.

Teismas konstatavo, kad pasitvirtino visi kaltinamiesiems pateikti kaltinimai. Nuosprendyje teigiama, kad 2011 metais klastojant įvairius bendrovės „ŽilVyčiai“ finansinės veiklos dokumentus norėta gauti ES paramą – beveik 700 tūkst. litų. Šios lėšos turėjo būti skirtos miško darbų technikai – šakų kapoklei ir medienos ištraukimo iš miško savivartei priekabai – įsigijimui. Šių kėslų  įgyvendinti nepavyko, nes buvo pradėtas ikiteisminį tyrimas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė.

Balandžio mėnesį D. M. išgirdo pirmą apkaltinamąjį nuosprendį. Kauno apygardos teismas  ją pripažino kalta dėl dokumentų klastojimo ir skyrė 2,3 tūkst. eurų baudą.

Gegužės 27-osios dienos nuosprendžiu abi bausmės subendrintos ir D. M. skirta galutinė 210 MGL (7 tūkst. 908 eurų) dydžio bauda. Bendrovės buhalterei V. M. už dokumentų klastojimą teismas skyrė 20 MGL (753 eurų) dydžio baudą.

Teismas taip pat pat atsižvelgė į prokurorė A. Gališanskytės prašymą ir likvidavo bendrovę „ŽilVyčiai“, kuri buvo kaltinama pasikėsinus apgaule gauti subsidiją, dokumentų klastojimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *