Bosas, boksininkas ir „bomžas” įtariami finansiniais nusikaltimais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame Palangoje registruotos statybų bendrovės direktorius I. J. ir du jo bendrininkai įtariami apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, sukčiavimu ir beveik 900 tūkstančių litų vadovaujamos įmonės lėšų pasisavinimu.

FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjai atskleidė sukčiavimo schemą, pagal kurią jokios veiklos nevykdančios bendrovės direktorius 28-erių metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis O. M. suklastojo įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus, išrašydamas PVM sąskaitas faktūras už tariamų prekių ir paslaugų pardavimą Palangoje registruotai statybų bendrovei. Išaiškinta, kad už tariamus sandorius Palangos statybų bendrovės direktorius 21-erių metų I. J. per vieną mėnesį, 2011 metų kovą, iš savo vadovaujamos įmonės į jokios veiklos nevykdančios bendrovės banko sąskaitas pervedė daugiau nei 890 tūkstančių litų. Įtariama, kad visus gautus pinigus išgrynindavo nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 28-erių metų O. M., o už šią „paslaugą“ jis pasilikdavo iš anksto sutartą pinigų sumą. Kaip išaiškino FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai, įtariamasis išimtus pinigus perduodavo klaipėdiečiui boksininkui 22-erių metų M. B., kuris, kaip įtariama, buvo šioje nusikalstamoje schemoje tarpininku. Pastarasis, pasilikęs tam tikrą dalį išgrynintų pinigų, likusius grynuosius atiduodavo statybų bendrovės vadovui I. J. Įtariama, kad Palangos statybų bendrovės vadovas suklastotas PVM sąskaitas faktūras įtraukė į buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu pasisavino daugiau nei 890 tūkstančių litų įmonei priklausančių lėšų. Paskaičiuota, kad suklastotų PVM sąskaitų faktūrų pagrindu statybų bendrovė išvengė sumokėti daugiau nei 150 tūkstančių litų PVM.

Tyrimo metu FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atliko 9 kratas. Atliekant kratą vieno iš pagrindinių įtariamųjų I. J. namuose, pastarojo sugyventinė aktyviais veiksmais trukdė FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjams atlikti procesinius veiksmus ir nevykdė jų teisėtų reikalavimų, todėl Klaipėdos apygardos prokuroro nutarimu moteriai skirta 2 600 litų bauda.

Realios veiklos nevykdančios bendrovės direktoriui ir neturinčiam nuolatinės gyvenamosios vietos įtariamajam O. M. teismas skyrė kardomąją priemonę – 3 mėnesių suėmimą, o statybų bendrovės direktoriui I. J. ir klaipėdiečiui M. B. pritaikytas asmens dokumentų paėmimas ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

kriminalai.com

šaltinis: FNTT info.