Bausmė vyrui už grasinimus nužudyti žmoną paskirta per dvi dienas

žiaurus nužudymasSu peiliu rankoje puolęs žmoną ir grasinęs ją nužudyti 47 metų biržietis R.Z. buvo nubaustas per dvi dienas nuo nusikalstamos veikos padarymo – smurtautojui vieneriems metams apribota laisvė, uždrausta lankytis pas nukentėjusiąją, jis įpareigotas 80 valandų per keturis mėnesius neatlygintinai dirbti sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Pagreitinto proceso tvarka pavojingų žmogaus sveikatai nusikaltimų baudžiamąją bylą perdavusi nagrinėti teismui Biržų rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Danutė Šleivaitė sakė, kad nukentėjusioji prašė vienintelio dalyko – įpareigoti smurtavusį vyrą nebesiartinti prie jos buto, kad ji su vaikais galėtų ramiai gyventi.

Teismas, patvirtinęs prokurorės pateiktą kaltinimą, pripažino, kad pagal byloje surinktus ir teisminio nagrinėjimo metu patvirtintus duomenis buvo pakankamas pagrindas manyti, jog neblaivaus sutuoktinio grasinimas nužudyti žmoną galėjo būti įvykdytas.

Gruodžio 21 d. Biržuose po naktinės pamainos sugrįžusią ir virtuvėje ruošusią valgį sutuoktinę užsipuolęs neblaivus vyras ėmė jai priekaištauti, kaltinti nebūtais dalykais, sukėlė pavydo sceną ir grasino ją pakarti ar pasmaugti, pastumti po automobiliu ir kitaip žiauriai susidoroti.

Už grasinimus nužudyti ar sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.