Atskleistas įžūlus apiplėšimas klaipėdiečių bute

plesikai klaipedaKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai atskleidė įžūlų apiplėšimą, įvykdytą įsibrovus į vieną uostamiesčio butą.

Apie nusikaltimą policijos pareigūnams pranešė 1990 m. gimusi mergina. Tyrėjams ji nurodė, kad šių metų sausio mėn. pradžioje, ryte, į jos tėvų butą įsiveržė 2 kaukėti vyriškiai, kurie, grasindami panaudoti fizinį smurtą ir surišę ją virve bei lygintuvo laidu, pagrobė kompiuterius, vaizdo kameras, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, DVD grotuvą, garso kolonėlę, jos tėvo striukę ir paltą, alkoholinius gėrimus bei maisto produktus.

Policijos pareigūnai nustatė ir sulaikė 3 šiuo nusikaltimu įtariamus asmenis, tarp jų ir buvusį merginos draugą – 1986 metais gimusį 7 kartus už vagystes, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą ir turto sunaikinimą teistą Evaldą B.

Įtariama, kad įvykdyti plėšimą jam padėjo 2011 m. birželio mėn. lygtinai iš pataisos namų paleistas 1977 metais gimęs jau 10 kartų teistas Darius M. ir tik 2011 m. vasarą pilnametystės sulaikęs Arnoldas V.

Sulaikius įtariamuosius paaiškėjo ir nusikaltimo padarymo motyvai. Įtariama, kad kaltininkai ryžosi įvykdyti sunkų nusikaltimą, iš pačios nukentėjusiosios sužinoję apie jos tėvų  disponavimą neva nemenka pinigų suma.

Kaltininkams įteikti įtarimai dėl plėšimo, įsibrovus į patalpą. Dalis daiktų surasta.

2 įtariamieji suimti, trečiasis grąžintas į pataisos namus neatliktai laisvės atėmimo bausmei atlikti.

LR BK 180 str. 2 d. už plėšimą įsibraunant į patalpą numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos aps. VPK info.