Atsisakiusi vairuotojų ir automobilių Teisingumo ministerija važinėja triskart pigiau

Iš nuosavų automobilių persėdus į taksi ir nuomojamus automobilius, Teisingumo ministerija trigubai mažiau išleidžia transporto paslaugoms.

Nuo pernai metų birželio galutinai atsisakius nuosavo autoparko, ministerija transporto paslaugoms pirkti per mėnesį vidutiniškai išleidžia apie 5 tūkst. litų (per metus apie 60 tūkst. lt). Tai yra tris kartus pigiau nei savų automobilių bei vairuotojų išlaikymas, kuris per mėnesį vidutiniškai atsieidavo apie 16 tūkst. litų (190 tūkst. per metus). Dar anksčiau, 2008 m., vadovaujant ankstesnei Vyriausybei, išlaidos ministerijos autoparkui išlaikyti per mėnesį siekė apie 29 tūkst. (t. y. 350 tūkst. litų per metus).

„Pusmečio rezultatai patvirtino, kad mūsų institucijoje šis sprendimas pasiteisino. Žinoma, įtakos turi ir tai, kad ministerija įsikūrusi centre ir darbuotojams gana patogu į daugelį kitų institucijų nukeliauti ir pėstute. Išlaidos transportui priklauso ir nuo kiekvienos institucijos veiklos specifikos, transporto naudojimo įpročių ir pan., tad kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų gerai pasverti, kuris sprendimas kainuotų pigiau. Tokį įvertinimą atlikusios kelios Teisingumo ministerijai pavaldžios institucijos šiuo metu ketina pereiti prie transporto paslaugų pirkimo modelio“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Šiuo metu ministerijos darbuotojai esant poreikiui miesto ribose naudojasi taksi paslaugomis, o vykstant ilgesnius atstumus į užmiestį, kaskart skaičiuojama kurias paslaugas pirkti pigiau – taksi ar automobilių nuomos. Aukštesnės klasės automobiliai pagal poreikį yra nuomojami tik reprezentacijai.

Siekiant užtikrinti išlaidų skaidrumą ir pagrįstumą, perkant transporto paslaugas yra vedama aiški apskaita ir fiksuojamas kiekvienas nuvažiuotas kilometras. Transporto paslaugas teikianti įmonė privalo kiekvieną mėnesį ministerijai teikti ataskaitą apie visus paslaugas užsakiusius ir automobiliu vykusius asmenis, maršrutus, kelionių laiką ir kainą. Tai leidžia užkirsti kelią bet kokiems piktnaudžiavimams.

kriminalai.com

šaltinis: TM info.

Posted Under
Be kategorijos