Aštuoniolikmetės pardavimo prostitucijai byla pasiekė teismą

prievarta_prostitucija
Prievarta ir prostitucija

Panevėžio apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje trys Biržų ir Šiaulių gyventojai kaltinami prekyba žmonėmis organizuotoje grupėje.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai nustatė faktus. Prieš septynerius metus visi trys kaltinamieji siekė įtraukti į prostituciją 18-metę merginą, parduoti ją šiam darbui Jungtinėje Karalystėje ir pelnytis iš jos prostitucijos. Pasinaudoję nukentėjusiosios pažeidžiamumu ir jos noru padėti sunkiai besiverčiančiai šeimai, jie prikalbino merginą vykti į užsienį pažadėję padavėjos arba valytojos darbą.

Tariamų darbdavių apgaulė atsiskleidė tada, kai mergina buvo uždaryta vieno iš kaltinamųjų bute parengti ją prostitutės darbui. Įvykdyti sumanytą nusikalstamą veiką ir išgabenti merginą į užsienį sutrukdė valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

Nusikaltimo tyrimo vadovavimą iš kolegų perėmusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys teigia kad.  Šiems asmenims, kaltinamiems labai sunkaus nusikaltimo žmogaus laisvei organizavimu. Taip pat siekimu pasipelnyti pardavus aštuoniolikmetę užsienio prostitucijos verslui, teks atsakyti baudžiamąja tvarka, nepaisant to, kad nuo veikos įvykdymo praėjo nemažai laiko.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų perduotose ir teismuose išnagrinėtose septyniose baudžiamosiose bylose dėl prekybos žmonėmis jau nuteista 30 asmenų, jose nukentėjusiomis buvo pripažinta 41 mergina. Visi kartu su bylomis perduoti teismui nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai buvo patenkinti ir priteisti iš kaltinamųjų. Itin vertingas patyrimas yra tas, kad prokurorai šiose bylose siekia nuteisti ir kitus asmenys. Kartu su merginas verbavusiais ir jas pardavusiais prostitucijai asmenimis siekia nuteisti ir tuos, kurie jas įtraukė į prostituciją ir pelnėsi iš jų prostitucijos.

Šiuo metu Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai organizuoja ir kontroliuoja 11 su prekyba žmonėmis susijusių ikiteisminių tyrimų. Šiuos ikiteisminius tyrimus atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už prekybą žmonėmis su organizuota grupe numato laisvės atėmimo bausmę iki 12 metų.

kriminalai.com                           

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *