Alžyro piliečiui už kišenvagystę paskirta septynių tūkstančių aštuonių šimtų litų bauda

2012 m. sausio 23 d. Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo už viešoje vietoje pagrobtą svetimą turtą iš asmens drabužių kaltinamajam A. Z. paskirta 60 minimalių gyvenimo lygių (septynių tūkstančių aštuonių šimtų litų) bauda.

2011 m. rugsėjo 21 d. vakarą Alžyro pilietis, turintis leidimą nuolat gyventi Lenkijos Respublikoje, A. Z. kartu su dviem bendrininkais lankėsi kavinėje „Cozy“. Kaltinamasis, turėdamas tikslą pagrobti svetimą turtą, bendrininkams užstojus nuo aplinkinių staliuką, iš L. M. švarko, kabėjusio ant kėdės atlošo, kišenės pagrobė L. M. priklausančią keturių šimtų litų vertės piniginę su joje buvusiais vienu šimtu šešiasdešimt litų ir keturiasdešimt svarų sterlingų, taip pat asmens tapatybės kortele, SEB banko mokėjimo kortele, „Statoil“ kreditine kortele. Viso A. Z. pagrobė septynių šimtų dvidešimties litų vertės L. M. priklausančio turto.

Kaltinamasis A. Z. pripažino savo kaltę, tačiau teigė kad nusikalstamą veiką įvykdė ne bendrininkų grupėje, o vienas. Tačiau ši versija buvo paneigta bendrininkų elgesį mačiusių liudytojų parodymais. O A. Z. kaltė patvirtinta nukentėjusiojo L. M., liudytojų parodymais, taip pat rašytiniais bylos įrodymais bei daiktiniu įrodymu – vaizdo įrašu.

Atsižvelgęs į tai, kad nusikaltimas buvo nedelsiant išaiškintas, pagrobtasis nukentėjusiojo turtas šiam buvo grąžintas ir turtinės žalos nesukėlė, be to, į tai, kad kaltinamasis A. Z. turi socialinius ryšius – šeimą, darbą, nuolatinę gyvenamąją vietą, teismas bausmės tikslų kaltinamajam siekia skirdamas baudą. Į atliktos bausmės laiką teismas įskaitė kardomojo kalinimo trukmę nuo 2011 m. rugsėjo 21 d. iki 2011 m. spalio 20 d., vieną kardomojo kalinimo dieną prilyginant dviejų minimalių gyvenimo lygių baudai, todėl laiko, kad A. Z. atliko šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę.

Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus m. 3-jo AT info.

Posted Under
Be kategorijos