Alytuje sustabdyta nelegali prekyba mėsa ir jos gaminiais

Vykdydami kovos su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta priemonių planą, Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Alytaus apskrities policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų poskyrio pareigūnais bei Valstybinės darbo inspekcijos specialistais patikrino Alytaus gyventojos namų valdą, įtarus ją nelegaliai verčiantis prekyba mėsa ir jos gaminiais.

Tikrinimo metu pagalbiniame pastate rasta 518 kg išpjaustytos šviežios mėsos, 426 kg smulkintos mėsos, 482 kg rūkytų gaminių, 248 kg sūdytų lašinių, 217 kg vytintų gaminių, iš viso – 1 891 kg. Mėsos gaminiai neženklinti, neaiškios kilmės, pagaminti ir laikomi antisanitarinėse sąlygose, neturint šiai veiklai leidimo.

Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, uždrausta realizuoti mėsą ir jos gaminius (1 891 kg) ir nurodyta produktus utilizuoti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Už šią veiklą atsakingai gyventojai skirta nuobauda.

Rusija įveda griežtus apribojimus gyvų galvijų ir kiaulių importui iš Europos Sąjungos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vadovaujantis Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos oficialiu raštu, nuo š.m. kovo 20 d. bus draudžiama į šią šalį importuoti gyvus galvijus ir kiaules iš visų Europos Sąjungos valstybių.

Kaip išplatintame pranešime informuoja atsakingi Rusijos pareigūnai, sprendimas priimtas dėl Europoje plintančio Šmalenbergo viruso ir vis daugiau Europos valstybių nustatomų mėlynojo liežuvio ligos židinių.

Atsižvelgus į epizootinę situaciją, taip pat į Rusijos Federacijos atsakingų pareigūnų nustatytus pažeidimus, importuojant gyvas kiaules iš įvairių Europos Sąjungos valstybių, priimtas sprendimas nuo kovo 20 d. laikinai sustabdyti gyvų galvijų, avių, ožkų ir kiaulių importą į šią šalį. Draudimas taikomas visoms Bendrijos valstybėms.

Taikant sugriežtintą veterinarinę kontrolę, į Rusijos Federaciją iš Europos Sąjungos bus leidžiama importuoti tik veislinius gyvulius.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos