Akcija „Savaitė be patyčių“ Kalvarijos savivaldybėje

be patyciu
Kazlų Rūdos pagrindinė mokykla – flashmobas “Be patyčių” 2012

Šių metų kovo 19–25 dienomis, VšĮ „Vaikų linija“ iniciatyva, Kalvarijos savivaldybės švietimo įstaigose buvo pravesti akcija „Savaitė be patyčių“,   skirta mažinti užgauliojimą ir įžeidinėjimą mokinių tarpe. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiemet, šioje akcijoje aktyviai dalyvavo ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariato (toliau –Kalvarijos PK) pareigūnai.

Vykdant priemones, skirtas patyčių prevencijai, pareigūnai 2012-03-19  lankėsi Sangrūdos vidurinėje mokykloje, kur susitiko su 7-8 klasių mokiniais ir pristatė pranešimą tema: „Patyčios nepilnamečių teisinės atsakomybės rėmuose“. Susitikimo metu pareigūnai  kalbėjo apie internatinėje ir mobiliojo ryšio erdvėje tykančius pavojus, bei kaip nepilnamečiams nuo jų apsisaugoti.

Kovo 22 d. Kalvarijos PK Viešosios policijos skyriaus specialistė L. Kalinauskienė ir tyrėja D. Kvedarienė akcijos „Savaitė be patyčių“ metu susitiko su  Jungėnų pagrindinėje mokyklos mokiniais. Pareigūnės pradinių  klasių mokiniams pravedė pamokėlę apie draugystę, kalbėta kaip kovoti su patyčiom, supažindino su nepilnamečių teisine atsakomybė. Draugiškoje aplinkoje su vaikais bendravo policijos bičiulis šuo Amsis. Vėliau visi norintys buvo pakviesti į lauke esančią krepšinio aikštelę stebėti tarnybinio šuns Granto pasirodymą. Marijampolės apskrities VPK Kalvarijos PK tyrėja D. Kvedarienė dresuojanti tarnybinį šunį, vaikams papasakojo apie tarnybinių šunų dresavimo, pritaikymo tarnyboje galimybes, šuns Granto pasiektus tarnyboje rezultatus. Pademonstravo bendro šuns paklusnumo elementus, bei narkotinių medžiagų paieškos subtilybes. Tos pačios dienos popietę Jungėnų pagrindinės mokyklos vyresnių klasių mokiniams buvo suorganizuota konferencija tema: „Patyčios artimoje aplinkoje ir internatinėje erdvėje“. Mokiniai dirbo grupėse atliko praktines užduotis, vėliau  vyko darbo rezultatų aptarimas – diskusija. Konferencija dalyvavo 15-16 m. mokiniai.

Kovo 23 d. Kalvarijos PK Viešosios policijos skyriaus pareigūnai kartu su Amsiumi svečiavosi vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ Jungėnų skyriuje, kur mažiesiems akcijos dalyviams bičiulis Amsis pravedė pamokėlę apie draugystę. Vaikai pristatė savo piešinius, aprodė darželio grupes.

Kovo 23 d. Kalvarijos PK Viešosios policijos skyriaus specialistė L. Kalinauskienė susitiko su Kalvarijos gimnazijos 7 klasės mokiniais. Prevencinės pamokos metu pareigūnė kartu su nepilnamečiais modeliavo su patyčiomis susijusias situacijas, kurios vėliau buvo aptariamos ir pateikiami pasiūlymai kaip jų išvengti.

Akcijos metu policijos pareigūnai, bendraudami su mokiniais, akcentavo, jog tie kurie kenčia patyčias – netylėtų ir kreiptųsi pagalbos į mokytojus, o tiems, kurie netinkamai elgiasi, buvo priminta, jog už savo veiksmus teks atsakyti.

kriminalai.com

šaltinis: Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos r. PK info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *