Žolę deginti labai pavojinga!

zoles deginimasAtėjus pavasariui prasideda didieji tvarkymosi darbai ne tik buityje, bet ir gamtoje. Bloga tradicija tampa pavasarinis žolės deginimas, dėl to kyla skaudžios pasekmės, už kurių slypi milžiniški nuostoliai gamtai, žmonių turtui. Liepsnos pasiglemžia žolynus, persimeta į miškus, aukštapelkes, durpynus ar pastatus, todėl prieš uždegant degtuką ar šiaip neatsargiai elgiantis su ugnies šaltiniais, būtina pagalvoti, kad per trumpą laiką ugnis tampa nesuvaldoma, o pasekmės būna labai skaudžios ir liūdnos.

Penktadienį apie 19 val. Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Operatyvaus valdymo grupės budėtojai gavo pranešimą, kad išdegusioje pievoje netoli namų Nemėžio sen., Murlinės k. aptiktas apdegusio I. Z., gim. 1928 m., lavonas. Įvykio aplinkybes aiškinasi Vilniaus r. policijos komisariato pareigūnai.

Pareigūnai primena, kad žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, kurių žemėje nesilaikoma šių reikalavimų, taip pat kiti asmenys, nesilaikantys šių reikalavimų, baudžiami Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka ir įstatymų nustatyta tvarka privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Deginant šias atliekas privaloma vadovautis Bendrosiomis priešgaisrinės saugos taisyklėmis, Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklėmis, ir kitais galiojančiais Lietuvos Respublikoje įstatymais bei teisės aktais, o pamačius degančią žolę, nepraeiti pro šalį – mažą gaisrą bandyti gesinti patiems ir kviesti ugniagesius tel. 112.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *