Žinomas kišenvagis sulaikytas su įkalčiais (video)

kisenvagisŽinomas kišenvagis sulaikytas su įkalčiais

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Vilniaus aps. VPK) Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus Operatyvaus reagavimo poskyrio pareigūnai, vykdydami kišenvagių išaiškinimui skirtą policinę operaciją, sausio 29 d. apie 15 val. su įkalčiais sulaikė pareigūnams gerai žinomą, ankščiau daugybę kartų teistą  kišenvagį Andrių Sargelį (gimusį1981 m.).

Važiuodamas 10-o maršruto autobusu nuo „Baltupių“ iki „Didlaukio“ stotelės, įtariamasis slapčia atsegė moters kuprinę ir pavogė piniginę su pinigais ir dokumentais. A. Sargelis buvo sulaikytas su įkalčiais, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kišenvagystės, o įtariamasis uždarytas į areštinę. Vilniaus aps. VPK pareigūnai ir Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras planuoja šį ikiteisminį tyrimą užbaigti pagreitinto proceso tvarka ir jau rytoj kreipiantis į teismą su prašymu nuteisti A.Sargelį realia laisvės atėmimo bausme.

Paleistas ankščiau laiko, o per laisvėje praleistą mėnesį jam buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai

Pažymėtina, kad Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus Operatyvaus reagavimo poskyrio pareigūnai šį asmenį už kišenvagystę su įkalčiais buvo sulaikę 2012 m. balandžio 25 d., kai jis troleibuse slapčia atsegė moters rankinę ir pagrobė piniginę. Tuomet, per keletą dienų nuo sulaikymo, pagreitinto proceso tvarka, jis buvo nuteistas 2 m. ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausme. A. Sargelis iš pataisos namų buvo paleistas ankščiau laiko, 2013 m. gruodžio 23 d., o per laisvėje praleistą mėnesį jam buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Andrius Sargelis yra teistas  14 kartų, iš jų 8 kartus – už kišenvagystes.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai turi pagrindo manyti, kad Andrius Sargelis nuo 2013 m. gruodžio pabaigos iki sulaikymo dienos yra padaręs daugiau kišenvagysčių ar kitų nusikaltimų, todėl nukentėjusius ar turinčius informacijos apie įtariamojo nusikalstamą veiklą prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6053, 271 6132 arba 271 6007.

Pareigūnai atkreipia gyventojų dėmesį

į tai, kad būnant visuomeniniame transporte, turgavietėse, prekybos centruose ar kitose didesnio žmonių susibūrimo vietose būtina saugoti savo turtą – stengtis pinigines, mobiliuosius telefonus ar kitus vertingus daiktus laikyti vidinėse rūbų kišenėse ar užsegtose rankinėse, o pačias rankines ar kuprines laikyti ne už nugaros. Atsiskaitant už prekes ar paslaugas nereikia aplinkiniams demonstruoti piniginės turinio, tačiau šalia savęs pastebėjus įtartiną asmenį reikėtų demonstratyviai atkreipti jo dėmesį, kad yra stebimas įtariant nusikalstamais kėslais.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystės) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės  atėmimo bausmę iki šešerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.