Vokiečių aviganė Kora kontrabandininkus persekiojo 7 kilometrus (foto)

koraKontrabandininkų sulaikymo operacijoje Šalčininkų rajone puikius pėdsekystės sugebėjimus pademonstravo tarnybinė vokiečių aviganė Kora. Ji net 7 kilometrus mišku sekė įtariamųjų pėdsakais, kol Šalčininkų prieigose prisivijo du bėglius ir padėjo pasieniečiams juos sulaikyti.

Ketvirtadienį palei sieną su Baltarusija Šalčininkų rajone patruliavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pareigūnai pastebėjo įtartinų šviežių pėdsakų. Jie buvo įminti prie Lietuvos pusėje prie sienos linijos įrengtos apsauginės tvoros. Pėdsakų pasieniečiai pastebėjo ir Baltarusijos pusėje. Įtarta, kad čia galėjo darbuotis kontrabandininkai, per tvorą galėję į Lietuvą įskraidinti cigarečių.

Tribonių užkardos pasieniečiai šioje miškingoje vietovėje iškart patikrino sienos prieigas.

Maždaug už 300 metrų nuo sienos linijos VSAT pareigūnai užklupo vyrą, kaip vėliau paaiškėjo, 22 metų Vilniaus rajono gyventoją.

Šalia jo gulėjo 10 dėžių, iš viso 5 tūkst. pakelių, cigarečių „West“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Buvo aišku, kad tokį krovinį nešė ne vienas žmogus, todėl kitų pasprukusiųjų paieškai į šią vietą atvyko kaimynystėje veikiančios Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos kinologas su septynerių metų vokiečių avigane Kora. Šalia kontrabandinio krovinio jai buvo duota komanda surasti ir sekti kitų bėglių pėdsakais. Kora juos iškart aptiko ir pasieniečių paieškos grupę mišku spėriai pradėjo vesti į Lietuvos gilumą. Vokiečių aviganė pėdsakų nepametė ir tuomet, kai jie kelis kartus kirto vietinės reikšmės kelius.

Koros vedami pasieniečiai kolegas iš Tribonių užkardos nuolat informuodavo apie judėjimo kryptį. Kai tapo aišku, kad persekiojami bėglių kelias krypsta link Šalčininkų prieigų, Tribonių pasieniečiai blokavo aplinkinius kelius, į kuriuos, tikėtasi, anksčiau ar vėliau įtariamieji turėjo išeiti.

Jų miške paliktais pėdsakais Kora iš viso užtikrintai sekė 7 kilometrus, kol išbėgusi į atvirą vietovę prie pačios Šalčininkų ribos prisivijo du vyrus. Jų sulaikymo veiksmai buvo tarsi iš vadovėlio: iš užnugario įtariamuosius blokavo vokiečių aviganės vedama VSAT pareigūnų grupė, iš priekio bėgliams kelią atkirto tarnybiniais visureigiais į šią vietą atskubėję Tribonių užkardos pasieniečiai. Taip užspeistiems vyrams sprukti nebeliko nei galimybių, nei noro, mat garsiai lojanti ir grėsmingai nusiteikusi Kora jau buvo per kelis žingsnius nuo jų.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra 22 ir 26 metų Vilniaus rajono gyventojai. Jie prisipažino susiję su pasieniečių sulaikytu cigarečių kroviniu.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytą trijulę pasieniečiai uždarė į areštinę. Cigaretės saugomos Tribonių užkardoje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *