Vištyčio užkardoje moksleiviai ir daug pamatė, ir daug sužinojo

vistyciai sunysVištyčio užkardoje apsilankę 25 Vilkaviškio rajono Vištyčio miestelyje veikiančios P. Kriaučiūno vidurinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai sužinojo daug naujo apie pasieniečių darbą.

Pirmadienį vykusios ekskursijos metu VSAT Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos vadas Rimantas Kundreckas moksleiviams pasakojo apie pasieniečių veiklą, prevencijos priemones, siekiant užkardyti nepilnamečių įtraukimą į teisės pažeidimus, susijusius su kontrabanda.

Užkardos vado pavaduotojas Juozas Sideravičius pademonstravo pasieniečių ginkluotę, specialiąsias ir technines priemones: antrankius, gumines lazdas, šarvines liemenes, žiūronus, naktinio matymo prietaisus, termovizorinę stebėjimo įrangą. Pareigūnai svečiams papasakojo ir apie pasieniečio darbo specifiką, patruliavimą tarnybiniais automobiliais pasienio ruože.

VSAT Pasieniečių mokyklos (PM) absolventas Dainius Kunigonis prisiminė mokymosi šioje būsimųjų pasieniečių kalvėje momentus, jaunuoliams apibūdino gyvenimo ir mokymosi sąlygas PM, galimybes dalyvauti joje veikiančiuose įvairiuose būreliuose. Atsakydamas į moksleivių klausimus, D.Kunigonis pateikė informacijos apie pasieniečio profesijos įgijimo galimybes.

Užkardos teritorijoje Sargybų skyriaus specialistas Aleksas Jurčys su tarnybiniu šunimi Berta ir jaunesnysis specialistas Vaidas Miliauskas su keturkoju Arko pademonstravo parodomąją programą: šuns bendrą paklusnumą, narkotikų paiešką ir pažeidėjo sulaikymą. VSAT pareigūnai supažindino svečius iš P. Kriaučiūno vidurinės mokyklos su kinologo darbu, tarnybinių šunų dresūra, atsakė į moksleivių klausimus.

Tokios įspūdingos ekskursijos pabaigoje svečiai galėjo su pasieniečių žiūronais pasižvalgyti po Vištyčio apylinkes iš užkardos stebėjimo bokšto.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Lazdijų rinktinės info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *