Vilniaus policija didesnį dėmesį skirs eismui sankryžose

Vilniaus policija didesnį dėmesį skirs eismui sankryžose

Vairuotojai dažnai skundžiasi transporto spūstimis ir avarinėmis situacijomis Vilniaus Kalvarijų-Konstitucijos ir Ukmergės-Geležinio vilko gatvių sankryžose. Ištyrę susidariusią sudėtingą ir pavojingą padėtį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai konstatavo, kad ji susidarė dėl pačių vairuotojų kaltės.

Sankryžose įrengti kelio ženklai draudžia sukti į kairę atitinkamai nuo 16 iki 19 ir nuo 6 iki 9 valandos, tačiau daugybė vairuotojų nepaiso apribojimų. Įnirtingai, beatodairiškai besibraunantys draudžiamu metu pasukti vairuotojai sulaiko visos eismo juostos judėjimą ir blokuoja visą sankryžą, į ją įvažiuodami degant raudonam šviesoforo signalui. Šiandien, rytinių eismo spūsčių metu, minėtose sankryžose pareigūnai suskaičiavo po daugiau kaip 200 pažeidėjų, piktavališkai ignoruojančių ir Kelių eismo taisyklių reikalavimus, ir kitus eismo dalyvius. Policija, atsižvelgdama į turimas galimybes, skirs didesnį dėmesį eismo saugumo priežiūrai šiose sankryžose ir kitose miesto probleminėse vietose, tačiau vairuotojai pagaliau turi suprasti, kad eismo sąlygos ir saugumas kelionės patogumas pirmiausiai priklauso nuo jų pačių elgesio. Žmogaus savigarba neatsiejama nuo pagarbos aplinkiniams. Atminkime, kad taisyklės sukurtos būtent tam, kad būtų patogiau jų „vartotojams“. Stiprinkime tvarkingumą bei toleranciją miesto gatvėse pradėdami nuo savęs. Tai, ką padarysite kitiems, grįš Jūsų pačių labui.

Nuo sausio 10 dienos pradeda vykdyti specialias policines priemones

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai, siekdami mažinti transporto spūstis Vilniuje, nuo sausio 10 dienos pradeda vykdyti specialias policines priemones, kurių metu stebės intensyviu eismu išsiskiriančias sankryžas ir vaizdo kameromis fiksuos Kelių eismo taisykles pažeidžiančius vairuotojus.

Vakarais susidariusios transporto grūstys beveik paralyžiuoja eismą. Kelių eismo taisyklių nepaisantys vairuotojai dažnai įvažiuoja į sankryžą kai už jos yra sustoję automobiliai akivaizdžiai trukdo judėti toliau, tuomet „įstringa“ ir užtveria kitiems vairuotojams laisvą kelią. Kelių eismo taisykles pažeidusiems, vaizdo kameromis užfiksuotiems vairuotojams bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

Primename, kad Kelių eismo taisyklių 164 p. nustatyta: ,,Draudžiama įvažiuoti į važiuojamųjų dalių sankirtą, jeigu joje ar už jos yra kliūtis, kuri priverstų vairuotoją sustoti sankryžoje ir trukdytų kitų transporto priemonių eismui“; 36 p. nustatyta ,,Jeigu šviesoforo arba reguliuotojo signalai draudžia važiuoti per pėsčiųjų perėją, vairuotojas privalo sustoti prieš „Stop“ liniją, kelio ženklą „Stop“ linija“, šviesoforą, o jeigu jų nėra – prieš pėsčiųjų perėją. Vairuotojams, kurie užsidegus geltonam šviesoforo signalui arba reguliuotojui pakėlus ranką aukštyn galėtų sustoti nurodytose vietose tik staigiai stabdydami, leidžiama važiuoti toliau“.

Vaizdo medžiaga >>>

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *