Vidaus reikalų sistemos darbuotojai pramogavo ąžuolų ir piliakalnių krašte

Vidaus reikalu sistemos darbuotojaiVidaus reikalų sistemos darbuotojai pramogavo ąžuolų ir piliakalnių krašte

Birželio 3–4 d. Varnių regioninis parkas tapo  saugiausia vieta visoje Lietuvoje. Čia vyko 2016 metų vidaus reikalų sistemos darbuotojų sąskrydis. Jį šiemet rengė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Tai buvo antrasis Vidaus reikalų sistemos pareigūnų ir darbuotojų sąskrydis. Jo dalyviai iš visų Lietuvos kampelių suvažiavo prie Paršežerio ežero Šilalės rajone.

Pasak legendos

Pasak legendos, šį ežerą vidury ganyklų iškniso paršas ar šernas. Sakoma, kad tada atėjęs didelis debesis su visomis žuvimis ir sukritęs į tą duobę. Be to, teigiama, kad tai – keliaujantis ežeras, kuris kelis kartus ėjo iš vienos vietos į kitą, po savęs palikdamas sausas duobes.

Vidaus reikalu sistemos darbuotojaiŠilalės rajono meras Jonas Gudauskas padėkojo pareigūnams

Sąskrydžio dalyvius pasitiko kepinanti saulės kaitra, tačiau likus laiko iki atidarymo, visi norintys galėjo mėgautis ežero vandens vėsa ir pailsėti po kelionės. 13.30 val., praūžus trumpam ir stipriam lietui, lydimam žaibų ir griaustinio, visi buvo pakviesti į iškilmingą sąskrydžio atidarymą. Susirinkusius pasveikino Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas. Jis padėkojo pareigūnams, kad jie pasirinko Šilalės – ąžuolų ir piliakalnių kraštą ir palinkėjo linksmai ir turiningai praleisti čia laiką.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas perdavė linkėjimų

Į sąskrydį tiesiai iš vizito Gruzijoje atvykęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas perdavė linkėjimų nuo šios šalies Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų ir palinkėjo būti vieningiems: „Tik būdami vieningi mes galime pasiekti savo tikslų ir tobulėti. O šiandien linkiu smagių akimirkų, įdomių rungčių ir geros nuotaikos.“

Vidaus reikalų ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis džiaugėsi

Vidaus reikalų ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis džiaugėsi, jog Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai kaip viena šeima susirinko į savo sąskrydį. „Nesvarbu, laimėsite ar nelaimėsite, svarbiausia, kad iš sąskrydžio išsivežtumėte gerą nuotaiką,“ – sakė jis.

Fordo tempimas varzybosPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis perdavė linkėjimus nuo sąskrydžio organizatorių: „Ugniagesių vardu sveikinu visą Vidaus reikalų ministerijos šeimą. Įdėjome į šį sąskrydį visą savo širdį. Daugiausia, žinoma, mums kainavo sulaikyti tą debesį, kuris kybo virš mūsų galvų. Taip pat atsiprašome, bet komanda nugalėtoja, deja, negalės važiuoti į olimpiadą Brazilijoje… Skelbiu sąskrydį pradėtą.“

Sąskrydžio atidaryme koncertavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos jaunieji ugniagesiai.

Pakėlus sąskrydžio vėliavą, prasidėjo varžybos. Visos 30 komandų keturias valandas savo išradingumą ir vikrumą demonstravo 16 rungčių. Pirmieji ryžtingai nusiteikę į kovą stojo komandų kapitonai. Jiems teko vienas kitam mėtyti vandens pripiltus balionus. Nugalėjo tas, kurio rankose liko sveikas balionas. Vienas po kito, apsitaškę vandeniu nuo galvos iki kojų, kapitonai krito iš kovos. Nugalėjo Klaipėdos AVPK komandos kapitonas.

Sąskrydžio dalyviai rungčių metu traukė gelbėjimo automobilį „Ford“, išbandė jėgas virvės traukime, važinėjo triratukais, žaidė „tinklinį“, šokinėjo ant „plausto“, po tris šliuožė slidėmis, bėgo trise apsirengę vienas kelnes, yrėsi irklente, rengėsi ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius ir bėgo per gaisrinę žarną, rideno padangas ir linksminosi kitose rungtyse. Jose netrūko ne tik azarto, bet ir geros nuotaikos bei juoko. Organizatoriai buvo parengę ne tik sportinių, bet ir loginių užduočių.

kedainiai pasirodymasMeninius gebėjimus ir išradingumą pareigūnai demonstravo meninėje rungtyje „Ateities pareigūnas“. Juos vertino solidi komisija – vidaus reikalų ministras T. Žilinskas, PAGD direktorius R. Baniulis, Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius, VSAT vadas Renatas Požėla. Daugiausia aplodismentų sulaukė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda, pademonstravusi ugningą gaisrininkų šou. Jiems komisija skyrė trečiąją vietą. Žiūrovams patiko ir „Fantastinių“ nusikaltimų tyrimo tarnybos pasirodymas „Ateitis be šešėlio“, plojimų jie negailėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos artistams, surengusiems Policijos ir Pasienio vestuves. Beje, šias vestuves geriausiai įvertino ir komisija. Meninės rungties nugalėtoja buvo paskelbta VSAT. Antrąją vietą užėmė Policijos departamento komanda.

Pirmąją vietą sąskrydyje iškovojo

Susumavus visų rungčių rezultatus, pirmąją vietą sąskrydyje iškovojo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, vadovaujama Laimono Kiviliaus. Antroji vieta atiteko Kauno AVPK, trečioji – Tauragės AVPK komandoms.

Sąskrydyje nenuobodžiavo ir vidaus reikalų sistemos darbuotojų vaikai. Jiems buvo surengtos specialios rungtys ir žaidimai, jie galėjo pramogauti pripučiamuose atrakcionuose.

Vakare sąskrydžio dalyviai klausėsi muzikos ir šoko grupių EGO ir HIT koncerte, šėlo diskotekoje ir stebėjo žvaigždes vakaronėje prie laužo.

Sąskrydyje dalyvavo apie 1500 dalyvių. Beje, ežeras jų šurmulio neišsigando ir liko toje pačioje vietoje.

kriminalai.com

šaltinis: VPGT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *