Varėnos rajone į pasieniečių pasalą pateko šeši cigarečių kontrabandininkai

Varėnos rajone į pasieniečių pasalą pateko šeši kontrabandininkai, gabenę 12 dėžių baltarusiškų rūkalų. Cigaretės į Lietuvos teritoriją per sienos liniją buvo permestos iš Baltarusijos.

Pirmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Purvėnų bei Specialiosios paskirties užkardų pasieniečiai surengė pasalą ties Varėnos rajono Strėžiūnų kaimu. Turėta žinių, kad čia iš Baltarusijos gali būti mėginama gabenti kontrabandą.

Jungtinės pasieniečių pajėgos blokavo vietovę ir visus aplinkinius keliukus. Teritorijos kontrolei buvo pasitelkti pasieniečių kinologai su tarnybiniais šunimis.

Pasieniečiai užfiksavo, kaip grupė asmenų Baltarusijos pusėje priėjo prie valstybės sienos ir į Lietuvos pusę permetė dėžes. Čia jas pačiupo šeši lūkuriavę vyrai, nė nenutuokę, kad juos mato pasislėpę VSAT pareigūnai. Nešikai su kroviniu tuoj pat sparčiu žingsniu patraukė į Lietuvos gilumą.

Visus šešis nešikus sekę VSAT pareigūnai juos sulaikė už 2 kilometrų nuo valstybės sienos, kai kontrabandininkai iš miško masyvo išėjo į plyną vietovę. Jie buvo suguldyti ant žemės ir surakinti antrankiais.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra Šalčininkų rajono gyventojai. Jų amžius – nuo 17 iki 29 metų. Kiekvienas kontrabandininkas tempė po dvi dėžes rūkalų. Iš viso jie turėjo 6 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Netrukus kita pasieniečių grupė ties Varėnos rajono Papiškių kaimu sulaikė 40 metų Šalčininkų rajono gyventoją, vairavusį automobilį „BMW X5“. Pirminiais duomenimis, jis gali būti susijęs su kontrabandinių cigarečių gabenimu per valstybės sieną.

Visus septynis sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Varėnos rinktinės info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *