Vairuotojai, būkite atsargūs keliuose!

Policija prašo vairuotojų būti atidiems važiuojant miškingomis vietovėmis: susidūrus su staiga į kelią išbėgusiais stambiais laukiniais gyvūnais gali būti ne tik apgadinamas transportas, bet ir sužalojami žmonės. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariate per savaitę užregistruoti du techniniai eismo įvykiai, kurie įvyko į kelią išbėgus laukiniams gyvūnams.

Vasario 6 d. eismo įvykis buvo užfiksuotas kelyje Ukmergė-Molėtai. Apie 21 val. 50 min. automobiliu „Ford Mondeo“ važiuojant Želvos link į kelią išbėgo stirna. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, tačiau buvo apgadinta transporto priemonė, o stirna – užmušta. Dar vienas eismo įvykis įvyko vasario 2 d. Apie 19 val. 40 min. Žemaitkiemio seniūnijoje, ties Radiškio kaimu, į kelią išbėgo briedis. Laukinis gyvūnas atsitrenkė į keliu važiavusį „Audi B4″ automobilį. Mašina buvo gerokai aplamdyta, o pats gyvūnas pabėgo.

Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Butėnas pataria miškingose vietovėse vairuoti itin atidžiai, atsižvelgti į oro sąlygas, kelio būklę bei pasirinkti saugų greitį. „Laukiniai gyvūnai neprognozuojami, reaguodami į automobilio šviesas jie gali netikėtai šokti tiesiai po automobilio ratais“, – perspėja pareigūnas.

Praėjusiais metais Ukmergės rajono keliuose užregistruota 15 eismo įvykių, kurie įvyko į kelią išbėgus gyvūnams. 2010 metais tokių avarijų buvo užregistruota 21, o 2009 metais – 28. Daugiausia avarijų įvykdavo automagistralėje Vilnius-Panevėžys ir magistraliniame kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis. Eismo įvykių sumažėjo miškinguose kelių ruožuose įrengus apsaugines tvoreles.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos