Užsienyje aštuonerius metus nuo pareigūnų slapstęsis įtariamasis stos prieš teismą

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Ernestas Armalas teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje N. B. kaltinamas 2004 metais įvykdytu išžaginimu, seksualiniu prievartavimu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus atliko jau prieš aštuonerius metus. Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis 32 m. N. B 2004 m. rugsėjo mėn., naktį, panaudodamas fizinį smurtą ir grasinimus į butą per prievartą atsivedė moksleivę, kuri tuo metu ėjo namo grįždama iš ekskursijos. Pareigūnai nustatė, kad bute ji buvo išžaginta ir išprievartauta, bei N. B. nusikalstamais veiksmais jai buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata.

Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu supratęs, kad už padarytas veikas teks atsakyti teisme, pasislėpė nuo pareigūnų 2005 m. Nedelsiant buvo paskelbta jo paieška, išduotas Europos arešto orderis. Nustatyta, kad N. B. aštuonerius slapstėsi Didžiojoje Britanijoje, kur surastas ir pristatytas į Lietuvą šių metų balandžio mėn.

Prokuroras pažymėjo, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikti visi reikalingi tyrimo veiksmai, surinkta pakankamai duomenų pagrindžiančių N. B. kaltę, dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų padarymo dar 2004 – 2005  metais, todėl baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu teismui perdavė praėjus savaitei po kaltinamojo sugrįžimo į Lietuvos Respubliką.

Kaltinamajam N. B. paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Baudžiamąją bylą nagrinės Šiaulių apylinkės teismas.

Už nepilnamečio išžaginimą ir seksualinį išprievartavimą baudžiamasis įstatymas numato iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *