Už užrašus ant siauruko vagonų jaunuoliams teks atsakyti baudžiamąja tvarka

siaurukasAukštaitijos siaurojo geležinkelio vagonus užrašais išmarginę penki jauni vilniečiai sulauks baudžiamosios atsakomybės – Anykščių rajono apylinkės prokuratūros perduotoje nagrinėti rajono teismui nusikaltimų nuosavybei ir viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje 24 metų A. L. ir G. L., 23 metų L.R., 22 metų V.CH. ir dvidešimtmetis L.M. kaltinami padarę nusikalstamas veikas, kurių požymiai numatyti Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl didelės vertės svetimo turto sugadinimo ir viešosios tvarkos pažeidimo.

Prieš metus gruodžio 27 d. Anykščių geležinkelio stoties darbuotojai ant keturių siauruko vagonų pamatė purškiamaisiais dažais išpieštus įvairius užrašus. Paaiškėjo, kad tokiu netinkamu būdu savo sugebėjimus grafiti žanre išbandė dailę ir dizainą studijuojantys jauni vilniečiai, atvykę iš sostinės.

Prokurorai teigia, kad nekviesti svečiai iš sostinės – penki jaunuoliai, be šeimininkų leidimo aerozoliniais dažais išpurškę keturių vagonų korpusus, pasielgė įžūliai ir tokiais veiksmais pademonstravo nepagarbą aplinkai ir nuosavybei, sutrukdė viešosios įmonės darbą ir padarė Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui didelę – 43 tūkstančių 292 litų turtinę žalą.

Už didelės vertės svetimo turto sugadinimą baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų, už viešosios tvarkos pažeidimą – viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.