Už turto prievartavimą prokurorė siūlė skirti metais griežtesnę bausmę

Šiandien Panevėžyje už turto prievartavimą trejiem metams šešiems mėnesiams laisvės neteko biržietis V.A. – tokį sprendimą, paskyręs vieneriais metais švelnesnę nei buvo siūliusi valstybės kaltintoja laisvės atėmimo bausmę, priėmė apygardos teismas.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorės Danutės Baltrušaitytės perduotoje nagrinėti teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamojoje byloje tris kartus už nusikaltimus nuosavybei anksčiau teistas Biržų rajono gyventojas 22 metų V. A. buvo kaltinamas prievartavęs svetimą turtą panaudodamas smurtą iš nukentėjusiojo už tariamai sukeltą avarinę situaciją kelyje.

Pernai spalio 26 dieną kelyje Vabalninkas–Pasvalys V.A., supykęs dėl priešpriešiais važiavusio automobilio vairuotojo manevro, pasivijo jį ir užblokavo nukentėjusiojo transporto priemonę. Išlipusiam vairuotojui dukart smogęs į veidą, pareikalavo atiduoti automobilį „Audi A4“ arba sumokėti vieną tūkstantį eurų – moralinės žalos atlyginimą. Dar buvo pasiūlyta pasikeisti automobiliais – už jo „Rover 420“ atiduoti „Audi A4“.

Turto prievartavimu kaltintas V.A. norėjo įtikinti, kad nukentėjęs asmuo jam savo noru gražino tariamą skolą – 2300 litų ir 800 litų vertės keturis automobilio „Audi“ ratus su ratlankiais, tačiau tokie kaltinamojo parodymai buvo paneigti byloje surinktais įrodymais. Vėliau ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis atlygino nukentėjusiajam padarytą žalą, tai buvo pripažinta jo baudžiamąją atsakomybe lengvinančia aplinkybe.

Už turto prievartavimą pavartojant fizinį smurtą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos