Už tarnybos pareigų neatlikimą pareigūnui teko atsakyti baudžiamąja tvarka

Vakar už netinkamą valstybės tarnautojo pareigų atlikimą 38 metų panevėžietis S.Š. sulaukė bausmės – buvusiam pareigūnui paskirta 2600 litų bauda.

Tokį sprendimą, išnagrinėjęs Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorų ištirtą ir perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą ir pripažinęs S.Š. kaltu neatlikus tarnybos pareigų, nes dėl jo neatsargumo areštinėje buvo neišvengta sulaikytojo savižudybės, priėmė miesto apylinkės teismas.

„Už į laikinojo sulaikymo patalpas pristatytų asmenų gyvybę ir saugumą yra atsakinga juos sulaikiusi teisėtvarkos institucija, pareigūnai privalo vykdyti teisės aktais nustatytas funkcijas ir pareigas, todėl pareigūnui teko atsakyti baudžiamąja tvarka už netinkamą tarnybos pareigų atlikimą“,- teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Dovilė Maldeikienė, prašiusi teisiamajam skirti didesnę – šešių tūkstančių 500 litų baudą.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus vyresniuoju postiniu dirbęs S.Š. buvo kaltinamas netinkamu tarnybos pareigų atlikimu, nes pernai sausio 12 d. atlikdamas asmens apžiūrą nepaėmė į laikinojo sulaikymo patalpas pristatytiems asmenims pagal taisykles draudžiamų turėti daiktų, nestebėjo šio asmens elgesio ir tuo pažeidė teisės aktų reikalavimus. Dėl neatsargumo padaryta netyčinė veika – neišvengta į laikinojo sulaikymo patalpas uždaryto asmens mirties.

Įstatymas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, dėl neatsargumo neatlikusiam savo pareigų ar jas atlikusiam netinkamai, numato teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimą, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos