Už prokurorų šmeižtą ir įžeidimą – bauda

teismasKauno miesto apylinkės teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį byloje, kurioje L. P. nuteistas už dviejų Generalinės prokuratūros prokurorų – Mindaugo Dūdos ir Justo Lauciaus – šmeižimą bei įžeidimą. Kaltinamajam paskirta 3 MGL (390 Lt) dydžio bauda.

Kaltinimai L. P. buvo pateikti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. (dėl asmens šmeižto padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą) ir 290 str. (valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas).

Teismas nustatė, kad L. P. ikiteisminio tyrimo metu tiksliai nenustatytu laiku ir aplinkybėmis, turėdamas tikslą tyčia paskleisti tikrovės neatitinkančią informaciją apie valstybės tarnautojus – Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorus Justą Laucių ir Mindaugą Dūdą – parašė straipsnį pavadinimu „Kodėl byla už nusikaltėlių „įžeidimą“ iškelta vien tik Eglei Kusaitei“, kuriame prokurorus pavadino nusikaltėliais ir Lietuvos išdavikais. Tekste kaltinamasis taip pat teigė, kad prokuroras J. Laucius neva yra Vytauto Pociūno nužudymo juridinis bendrininkas, o Valstybės saugumo departamentas ir Generalinė prokuratūra – kriminalinės antilietuviškos organizacijos.

Turėdamas tikslą šią informaciją išplatinti, L. P. iš savo elektroninio pašto dėžutės straipsnio elektronines kopijas išsiuntė beveik 50 adresatų. Tikrovės neatitinkanti informacija taip pat buvo publikuota viename viešai prieinamame interneto tinklapyje.

Tokiu būdu L. P. tyčia paskleidė savo pareigas einančius valstybės tarnautojus šmeižiančią informaciją bei juo įžeidė, kaltindamas prokurorus padarius sunkius nusikaltimus.

L. P. teismo proceso metu savo kaltės pagal Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. nepripažino, o dėl kaltinimo pagal 290 str. nuomonės neišreiškė. Kaltinamasis nurodė neturėjęs tikslo įžeisti konkrečius asmenis.

Teismas konstatavo, kad kaltinamojo paskleista informacija apie J. Laucių ir M. Dūdą peržengė leistinos kritikos ar savo nuomonės pareiškimo ribas, pažemino nukentėjusiųjų garbę ir orumą, įžeidė valstybės tarnautojus, todėl veika atitinka visus Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. ir 290 str. numatytų nusikaltimų – šmeižimo ir įžeidimo – požymius ir buvo teisingai kvalifikuota.

3 MGL dydžio bauda L. P. skirta atsižvelgiant į senyvą amžių, sunkią materialinę padėtį. Asmuo anksčiau neteistas, teigiamai charakterizuojamas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno miesto apylinkės teismo info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *