Už neskaidrų automobilių pardavimą – apie 100 tūkst. litų mokesčių

litai pinigaiVilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad automobilius pardavinėjantiems sutuoktiniams apskaičiavo apie 100 tūkst. litų mokesčių. Mokesčių inspektoriai išsiaiškino, kad už parduotus automobilius šeimai iš tiesų atiteko 417 tūkst. litų, nors dokumentuose nurodyta tik 287 tūkst. litų. Nustatyta, kad sutuoktinių išlaidos viršijo gautas pajamas, vykdyta veikla neregistruota, sutuoktiniai taip pat nebuvo įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ir šio mokesčio nemokėjo.

Dokumentuose vyras nurodė, kad iš viso nusipirko 23 automobilius už 370 tūkst. litų. Esą iš jų parduoti pavyko 21 automobilį už 287 tūkst. litų. Tačiau mokesčių inspektoriai nustatė, kad pardavusi automobilius pora „pamiršo“ dokumentuose nurodyti 130 tūkst. litų sumą.

Raštiškuose paaiškinimuose šiuos duomenis patvirtino ir automobilius įsigiję pirkėjai. Jie prisipažino, kad iš tikrųjų už įsigytas transporto priemones sumokėjo daugiau, nei buvo nurodyta fiktyviuose pirkimo–pardavimo dokumentuose.

Su kaltinimais nenorėjusi sutikti moteris teisinosi, kad tai esą nebuvo verslas, kuris atnešdavo finansinę naudą. Anot jos, visi įsigyti automobiliai skirti šeimos poreikiams. Vyras teigė, kad pardavinėjo automobilius tik dėl to, kad jie nepatiko žmonai. Pasak sutuoktinių, automobiliai dažnai gesdavo, todėl juos reikėjo nuolat keisti.

„Pagal gyventojo pateiktus duomenis ir automobilių pirkėjų paaiškinimus, Vilniaus AVMI specialistai analizavo, lygino ir vertino turimą informaciją. Buvo tikrinamos internete skelbtos automobilių kainos, draudimo kompanijų ir kiti duomenys. Už pajamų slėpimą, vengimą mokėti mokesčius ir neskaidrią prekybą automobiliais sutuoktiniams buvo apskaičiuota apie 100 tūkst. litų mokesčių“, – teigia Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

VMI primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

kriminalai.com

šaltinis: VMI info.