Už laisvės atėmimą ir moters apiplėšimą smurtautojas neteko laisvės

Du rokiškiečiai, neteisėtai atėmę moters laisvę ir ją apiplėšę, sulaukė bausmių – teismo salėje suimtas trisdešimtmetis T.D. neteko laisvės trejiem metams dviem mėnesiams, 35 metų jo bendrininkei N.S. paskirta dvejų metų vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmė, tačiau nuteistajai, auginančiai du mažamečius vaikus bausmės vykdymas atidėtas dvejiem metams – tokį sprendimą, išnagrinėjęs Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus laisvei ir nuosavybei baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus teigia, kad kaltinamieji, beveik tris dienas laikę moterį uždarytą savo bute, smurtaudami ją žeminę, apiplėšę ir girtavę už pagrobtus aukso papuošalus, pasielgė įžūliai ir už tai jiems teko atsakyti įstatymų numatyta baudžiamąja tvarka.

Nutarta iš nuteistojo T.D. konfiskuoti už atimtus aukso papuošalus gautus 320 litų kaip nusikalstamu būdu įgytą turtą, jam taip pat teks atlyginti nukentėjusiajai padarytą turtinę žalą. Abiems nuteistiesiems priteista solidariai atlyginti nukentėjusiajai padarytą trijų tūkstančių litų neturtinę žalą.

Du bendrininkai – vyriškis ir moteris buvo kaltinami pernai spalio 18 d. vidurdienį Rokiškio viename daugiabutyje užrakinę pasiskolinti užėjusią to paties namo kaimynę ir neleidę jai išeiti iš buto iki 21 d. Netikėtai į nelaisvę patekusi moteris buvo apiplėšta, atimti auksiniai papuošalai – du žiedai, grandinėlė ir auskarai, kuriuos bendrininkai užstatė lombarde ir gautus pinigus pragėrė.

Už neteisėtą laisvės atėmimą baudžiama bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų arba ketverių metų, už svetimo turto pagrobimą naudojant smurtą – areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos