Už dviejų žmonių nužudymą iki gyvos galvos nuteistas panevėžietis sulaukė bausmės už nusikaltimą Lenkijoje

nuzudymasPanevėžyje dar vieno nuosprendžio sulaukė pernai rugsėjo mėnesį už žiaurų dviejų jaunų žmonių nužudymą prokuroro prašymu iki gyvos galvos nuteistas S. V. – 42 metų panevėžiečiui už plėšimą panaudojant fizinį smurtą, turto prievartavimą ir neteisėtą disponavimą dokumentais paskirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė, priteista atlyginti padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro perduotoje nagrinėti teismui su dokumentų pagrobimu ir suklastojimu susijusioje nusikaltimų nuosavybei baudžiamojoje byloje buvo atskleistas užsienyje nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų po įvykdyto žiauraus susidorojimo su dviem jaunais panevėžiečiais besislapsčiusio S. V. dar vienas nusikaltimas – užpernai vasarą Lenkijoje jis užpuolė ir apiplėšė namo grįžtantį lietuvį vairuotoją.

Tą liepos dieną panevėžiečio sustabdytas iš Vokietijos namo Lenkijos keliais per Suvalkų kraštą automobiliu „Mersedes-Benz 4100“ su vežamu ant lafeto kitu automobiliu „Toyota Rav 4“ vykęs vairuotojas, nieko blogo neįtaręs, sutiko pavežti jį stabdantį žmogų. Namo grįžtančiu pakeleiviu apsimetęs S. V. po kelių kelionės kilometrų paprašė vairuotoją trumpam stabtelėti automobilių aikštelėje. Po kelių minučių į automobilį sugrįžęs tariamas pakeleivis puolė vairuotoją smaugti už kaklo. Nukentėjusiajam pavyko išsivaduoti ir iššokti iš automobilio. Apie užpuolimą pavyko pranešti policijai tik pasiekus degalinę, nes mobilusis telefonas ir kiti vairuotojo bei kiti gabenti draugų daiktai buvo palikti pagrobtame automobilyje.

Po dviejų dienų už plėšimo metu pagrobto automobilio ir daiktų sugrąžinimą buvo pareikalauta perduoti keturis tūkstančius eurų arba 13 tūkstančių 800 litų – pinigus buvo nurodyta pervesti į vieną sąskaitą užsienyje.

Nuo dviejų žmonių žiaurų nužudymą tyrusių Panevėžio pareigūnų pasislėpęs užsienyje S. V. buvo surastas paskelbus tarptautinę paiešką, pagal Europos arešto orderį sulaikytas Lenkijoje su svetimais dokumentais ir pargabentas namo.

Teismas nustatė, kad S.V. 2011 m. liepos 2-osios naktį Lenkijos Respublikoje, kelyje Suvalkai-Šypliškiai, autobusų stotelėje, panaudodamas fizinį smurtą prieš R.Š., pagrobė svetimą 44 176,60 litų vertės turtą.

Iš tolimųjų reisų vairuotoju dirbančio R. Š., sutikusio pavežti svetimu vardu prisistačiusį kaltinamąjį, šis pagrobė asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą, mobiliojo ryšio telefoną, 100 eurų, 100 zlotų, kitus asmeninius daiktus. R. Š. buvo nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Kaltinamasis S.V. iš vairuotojo pagrobė ir kitiems asmenims bei įmonei priklausančias transporto priemones, daiktus bei dokumentus: J. B. priekabą, jos dokumentus, navigacinės sistemos imtuvą, radiją, UAB „Lenalda“ krovininį automobilį, jo dokumentus ir lengvąjį automobilį, priklausantį R.P.

Praėjus dviem dienoms po įvykdyto apiplėšimo S.V., telefonu rašydamas trumpąsias žinutes iš savo mobiliojo ryšio telefono nukentėjusiesiems R. Š., R. P. ir J. B., už plėšimo metu pagrobtų daiktų susigrąžinimą reikalavo 4000 eurų, nurodydamas pinigus pervesti į vieno asmens sąskaitą.

Be to, kaltinamasis S.V. ikiteisminio tyrimo nenustatytu metu ir vietoje įsigijo netikrus dokumentus – Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą, suklastotą Lietuvos Respublikos piliečio pasą. 2011 metų liepos 6 dieną sulaikytas Lenkijos policijos pareigūnų, S.V. jiems pateikė šiuos suklastotus dokumentus.

S.V. savo kaltę pripažino iš dalies. Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad plėšimą jis įvykdė apsvaigęs nuo alkoholio. S.V. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

Kaltinamasis S.V. yra šešis kartus teistas. Panevėžio apygardos teismo 2012 metų rugsėjo 26 dienos nuosprendžiu už dviejų žmonių nužudymą jam paskirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė (nuosprendis neįsiteisėjęs).

Skirdamas bausmę, Panevėžio miesto apylinkės teismas atsižvelgė į tai, kad S.V. linkęs nusikalsti, yra pavojingas visuomenei. Teismas nusprendė skirti kaltinamajam S.V. galutinę subendrintą bausmę – dešimt metų laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose.

Nukentėjusiojo R .Š. civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo nuspręsta tenkinti visiškai ir priteisti iš S .V. 440 litų, o civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo tenkinti iš dalies, priteisiant jam iš kaltinamojo 5000 litų. Teismas nusprendė pripažinti nukentėjusiųjų J. B ir R. P. teisę į civilinio ieškinio patenkinimą ir klausimą dėl civilinio ieškinio dydžio perduoti nagrinėti civilinio proceso tvarka.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pernai rugsėjo 26 d. už itin žiaurų dviejų bejėgiškos būklės žmonių nužudymą Bobkalnio miške siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą vienam iš keturių teisiamųjų – 42 metų panevėžiečiui S. V. paskirta valstybės kaltintojo prašyta griežčiausia mūsų šalyje bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Valstybės kaltintojas griežčiausios bausmės – laisvės atėmimo iki gyvos galvos prašė ir kitam teisiamajam – 26 metų A. K. , tačiau A. K. ir trečiasis bendrininkas – 23 metų E. S nuteisti 19 metų laisvės atėmimu, ketvirtajam, padėjusiam atskleisti šiuos labai sunkius nusikaltimus, 21 metų A. P. paskirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė. A. K. ir E. S. paskirta laisvės atėmimo bausmė subendrinta su ankstesnėmis, vienam pridėtas vienas mėnuo, kitam – šeši mėnesiai.

2010 metų birželio 27-osios naktį Panevėžio rajono Bobkalnio kaime esančiame miške keturi bendrininkai, būdami apsvaigę nuo alkoholio, tyčia, bendrais veiksmais, siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą, itin žiauriai nužudė prieš tai viename miesto namų konflikto metu sumuštus ir sunkiai sužalotus bejėgiškos būklės du jaunus žmones.

Smurtautojai, bijodami nukentėjusiųjų draugų keršto ir siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą, nutarė savo aukas nuvežti į nuošalų mišką ir nužudyti. Ten pasipriešinti negalėjusius vaikinus toliau mušė ir spardė, vienam jų teko smūgiai kastuvu į galvą. Vėliau nusikaltimo aukų kūnai, kurių viename dar tebeplazdėjo gyvybė, buvo užkasti ir paslėpti.

Didelį visuomenės susidomėjimą ir atgarsį žiniasklaidoje sukėlusio, su organizuotu nusikalstamumu susijuso dviejų asmenų nužudymo aplinkybes pavyko sėkmingai atskleisti ir ištirti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų ir apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnų didelio atkaklumo ir profesionalumo bendromis pastangomis.

Panevėžio apygardos prokuratūros ir apygardos teismo teisinės veiklos praktikoje prokurorų prašymu už labai sunkius ir žiaurius nusikaltimus jau yra paskirtos laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos 17 asmenų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.