Už drąsą apdovanota Zarasų rajono gyventoja

Valdo Šerėno nuotrauka

Vasario 29 d. Utenos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyrio viršininkas Eugenijus Eltermanas ir „Zarasų kraštas“ redaktorius Valdas Šerėnas lankėsi Zarasų rajone, Dusetų seniūnijoje pas Vasarnų kaimo gyventoją Renatą Likauskienę, kurią apdovanojo Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ bei įteikė gėles.

2012 m. sausio 14 d. Renata Likauskienė, važiuodama su motina Vitale Statauskiene iš Dusetų miestelio į savo namus, Pašilės kaime, leisdamasi į pakalnę, ties ten esančiu vandens telkiniu, pastebėjo ant kelio išbėgusią ir jos automobilį stabdančią jauną, šlapią merginą. Renatai sustojus, nepažįstama mergina jai pasakė, kad įvažiavo į vandens telkinį ir kad jos automobilyje yra dar trys žmonės. Išlipus iš automobilio moteris vandens telkinyje pamatė grimztantį raudonos spalvos automobilio galą, automobilio stiklas buvo iššokęs iš vietos. Iš savo automobilio paėmusi šluotkotį, juo pastūmė grimztančio automobilio galinį stiklą į šoną. Viduje ant galinės sėdynės buvo maža mergaitė, kuriai liepė laikytis už šluotkočio ir ją ištraukė.

Tuo metu, kai Renata gelbėjo mergaitę, jos motina paskambino Pašilės kaimo gyventojui Ernestui Vaicekauskui ir paprašė pagalbos gelbėjant skęstančiuosius. Jis su savo pažįstamu Viliumi Sasnausku iškart atvyko padėti. Automobilyje buvusią moterį abu gelbėtojai ištraukė, tačiau per vėlai. Vyrą jau nebegyvą kartu su automobiliu ištraukė atvykę gelbėtojai.

Pareigūnai Renatai reiškia nuoširdžią padėką už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žmones.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos