Už bandymą pasisavinti žemės sklypą – realaus laisvės atėmimo bausmės

Už bandymą pasisavinti žemės sklypą – realaus laisvės atėmimo bausmės

stt

2018 m. birželio 26 d. Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėjas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl piktnaudžiavimo ir dokumento klastojimo kalta pripažino buvusią Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kretingos skyrius vyresniąją specialistę J. A. ir du jos bendrininkus, privačius asmenis R. Š. ir R. J. Nuteistiesiems skirtos realaus laisvės atėmimo bausmės.

Atsižvelgianti, kad tai nebe pirmas teismo nuosprendis, kuriuo buvusi NŽT darbuotoja pripažinta kalta, Kretingos rūmų teisėjas skyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 4 metams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Jos bendrininkams taip pat skirtos realios laisvės atėmimo 3 metams bausmės, jas atliekant pataisos namuose, ir pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskacija – iš abiejų nuteistųjų bendrininkų konfiskuota po daugiau nei 32 200 Eur į valstybės biudžetą.

Apgaule įgytas svetimas LR valstybei priklausantis turtas

Teismas, išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnų surinktus įrodymus, paskelbė nuosprendį, kuriame konstatavo, kad nuteistieji neteisėtai atkūrė nuosavybės teises į buvusio savininko iki nacionalizacijos valdytą žemę Mažučių kaime, Kretingos rajone. Konstatuota, kad tokiu būdu apgaule buvo įgytas svetimas Lietuvos Respublikos valstybei priklausantis turtas – 59,49 ha valstybės išperkamos žemės, 10,88 ha miško ir 9,63 ha vandens telkinio, kurių bendra vertė viršijo 32 tūkst. eurų.

Kaltais neprisipažino

Nors kaltinamieji kaltais neprisipažino, jų kaltė yra visiškai įrodyta specialistų išvadomis, apžiūros protokolais, ekspertizės aktais, liudytojų parodymais ir kita byloje surinkta medžiaga.

NŽT Kretingos skyriaus vyresniajai specialistei J. A. tai jau antrasis teismo nuosprendis STT tirtose bylose. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2018 m. kovo 6 d., atmetęs vyresniosios specialistės J. A. ir jos gynėjo advokato kasacinius skundus, paliko galioti Skuodo rajono apylinkės teismo 2017 m. vasario 17 d. nuosprendį, kuriuo dėl sukčiavimo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu J. A. buvo nuteista 2 metų laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams ir šešiems mėnesiams, taip pat jai buvo atimta teisė ketverius metus eiti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pareigas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs, jis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui.

kriminalai.com
šaltinis: STT info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.