Utenos policijos pareigūnų vieno reido rezultatas – 102 l nelegalaus alkoholio, 1 400 nelegalių cigarečių

akcizaiUtenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, vykdydami priemones dėl kontrabandinių cigarečių bei neteisėto akcizais apmokestinamų prekių realizavimo, kovo 7 d. Zarasų rajone, Samanių kaime, nustatė, kad šio kaimo gyventojas, neturėdamas licencijos, namuose laiko ir parduota alkoholinius gėrimus. Patikrinimo metu rasti ir paimti 102 buteliai po 1 l talpos 7,5 proc. stiprumo alaus, taip pat rasta ir paimta 30 pakelių cigarečių „Premjer“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Dėl LR ūkio ministro įsakymo Nr. 4-443 „Dėl fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo 3.1.2 punkto reikalavimo bei LR alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 1 d. 11 p. reikalavimo pažeidimų pradėtos administracinės teisenos dėl administracinių teisė pažeidimų, numatytų LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 163(2) str.

Tęsiant kontrabandinių cigarečių bei neteisėto akcizais apmokestinamų prekių realizavimo kontrolės priemones, Zarasuose, Vytauto g., buvo nustatyti keturi asmenys, kurie gabeno, laikė ir realizavo kontrabandines cigaretes, paženklintas Baltarusijos Respublikos banderolėmis, iš šių asmenų paimta 40 cigarečių pakelių.

Dėl LR ūkio ministro įsakymo Nr. 4-443 „Dėl fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo 3.1.2 ir 3.3 punktų reikalavimų bei LR tabako kontrolės įstatymo 10 str. 1 d. pažeidimų pradėtos administracinės teisenos dėl administracinių teisė pažeidimų, numatytų LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 163(2) str.

Informuojame, kad LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 163(2) str. (Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ir realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką) pažeidimas užtraukia baudą net iki 50 000 litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu.

Apie daromus pažeidimus, susijusius su akcizais apmokestinamų prekių laikymu, gabenimu, naudojimu ir realizavimu gyventojai gali pranešti: 

  • Pasitikėjimo telefonu 8 800 20112.
  • Budėtojų telefonais (8 389) 61 980, 02, 112.
  • Taip pat galima informuoti anonimiškai el. paštu utenosvpk@policija.lt bei internetu www.epolicija.lt.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *