Uostamiesčio pareigūnai sulaikė nepilnamečius kvaišalų prekeivius (video)

Uostamiesčio pareigūnai sulaikė nepilnamečius kvaišalų prekeivius

klaipedos policija
klaipedos_policija

Kaip ir kiekvienais metais, šią vasarą Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai suaktyvino kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus, užkardydami ir tirdami neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą vasaros sezono metu kurortinėse Klaipėdos apskrities vietovėse.

Ypatingas dėmesys skiriamas nepilnamečių nusikalstamumo užkardymui, nusikalstamų veikų atskleidimui ir viešosios tvarkos užtikrinimo veiksmams, ypač masinių renginių metu.

Išaiškino jaunimo grupuotę

Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuras (toliau – ONTB) atliko ilgalaikį tyrimą ir išaiškino jaunimo grupuotę, kurios nariai pardavinėjo kanapes ir jų dalis ne tik Klaipėdoje, bet ir Palangoje gyvenantiems bei atostogaujantiems asmenims.

Pareigūnai nustatė, kad šešių asmenų narkotikų platintojų grupuotės branduolį sudarė 16-19 metų jaunuoliai. Du įtariamieji niekur nedirba ir nesimoko, du – profesinių mokyklų studentai, dar du – moksleiviai. Jaunuoliai įsigydavo ir vartodavo kvaišalus, didesniais kiekiais perparduodavo kanapes savo bendraamžiams Klaipėdoje, kitiems asmenims, tarp jų – ir Palangos gyventojams.

Įtarimai dėl narkotinių medžiagų platinimo (ir nepilnamečiams) pateikti 10 asmenų

Įtarimai dėl narkotinių medžiagų platinimo (ir nepilnamečiams) pateikti 10 asmenų. Penki jaunuoliai sulaikyti po to, kai pardavė narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Tris iš jų teismas leido suimti. Trys palangiškiai sulaikyti ties įvažiavimu į Kretingą. Jaunuoliai atvyko dalyvauti ir stebėti sporto varžybų. Jų automobilyje po variklio dangčiu policijos pareigūnai aptiko paslėptus apie 25 g kvaišalų. Vienas įtaramasis suimtas 10 parų, kitiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Iš viso policijos pareigūnai iš neteisėtos apyvartos paėmė daugiau nei 70 g narkotinės medžiagos.

Tai viena stambiausių uostamiesčio teisėsaugininkų operacijų prieš neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą Palangoje vasaros sezono metu. Tiesa, aptiktų kvaišalų kiekiai nėra itin įspūdingi, tačiau policijos pareigūnus baugina tai, kad narkotikus paaugliams pradėjo platinti jų bendraamžiai.

Pajūrio teisėsaugininkai iš viso pradėjo tris baudžiamąsias bylas. Šie ikiteisminiai tyrimai pradėti išanalizavus pirminę informaciją, gautą po dar vienos policijos operacijos, kurią ONTB pareigūnai realizavo dar 2013 m. balandžio pradžioje.

Tąkart kelyje Klaipėda-Liepoja buvo sustabdytas automobilis „Audi“, kuriuo važiavo du palangiškiai. Apie 5 g kanapių ir jų dalių policijos pareigūnai aptiko apžiūrėję įtariamųjų automobilį.

Dar vienas kurorto gyventojas sulaikytas Palangoje. Pas jį aptikti 4 g kvaišalų. Įtarimai dėl narkotikų platinimo (ir nepilnamečiams), pateikti dviems jaunuoliams. Pas vieną už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis jau teistą vaikiną aptikta apie 15 g kanapių ir jų dalių. Jis suimtas, o jo bendrininkui paskirta švelnesnė kardomoji priemonė.

LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

LR BK 261 str. už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *