Ukmergėje – susitikimas su ritualinių paslaugų įmonių atstovais

susitikimas ritualines paslaugosSausio 12 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariate prie apskrito stalo vyko diskusija su laidojimo paslaugas teikiančių firmų atstovais. Anot rajono policijos komisariato viršininko Rolando Kiškio, policijai ir laidojimo paslaugų firmoms kartais tenka bendradarbiauti, todėl iškyla spręstinų klausimų.

Dažniausiai policijai ir laidojimo firmoms kartu tenka spręsti klausimus, susijusius su žmonių mirtimi ar žūtimi. Ukmergės rajono policijos komisariate, siekiant išvengti vienos ar kitos firmos protegavimo, prieš keletą metų buvo nustatyta tvarka, kuomet laidojimo firmų iškvietimai, imti registruoti, o firmos, esant reikalui, į įvykius kviečiamos eilės tvarka. Laidojimo įmonės yra nusistačiusios vienodą vežimo paslaugos įkainį. Lig šiol laidojimo paslaugas Ukmergės rajone teikė trys firmos. Visai neseniai, prieš porą mėnesių, savo veiklą pradėjo ir ketvirtoji ritualinių paslaugų įmonė. Jos atstovai buvo supažindinti su šia tvarka.

Šiais metais policija užregistravo 175 pranešimus apie mirties faktus. Iš jų mirties priežasčiai nustatyti buvo pradėta 100 ikiteisminių tyrimų. Policijos komisariato iniciatyva yra paruošta atmintinė mirusiųjų ar žuvusiųjų artimiesiems. Joje nurodyta informacija, kokių dokumentų reikės artimojo laidojimu besirūpinantiems asmenims, kokius formalumus reikės sutvarkyti, nurodyti visi reikalingi kontaktai. Tokia atmintinė yra duodama nelaimės ištiktiems artimiesiems.

Teismo medicinos ekspertas Rimantas Laurinavičius atkreipė dėmesį, kad tam tikrų keblumų iškyla savaitgaliais. Tais atvejais, kai mirties priežastis aiški, nes žmogus sirgo, reikalingas šeimos gydytojo išduodamas mirties liudijimas. Deja, savaitgaliais ne visuomet pavyksta jį surasti. Diskusijos metu buvo svarstyta, kaip šią problemą sklandžiau išspręsti, o tuo pačiu ir sumažinti rūpesčių gyventojams.

kriminalai.com

Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. PK info.