TVF: geriausia Lietuvos apsauga nuo euro zonos krizės – tęsti griežtą Vyriausybės finansų politiką

euro pinigaiTarptautinis Valiutos Fondas (TVF) pažymi, kad taupymo politikos dėka Lietuva labai sėkmingai kovojo su krize. Taip teigiama išvadose, kurias per susitikimą su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi pristatė Lietuvoje viešinti Tarptautinio valiutos fondo patariamoji misija ir jos vadovė Julie Kozack.

Įvertinę bendrą Lietuvos ekonomikos būklę, padėtį finansų sektoriuje, biudžeto bei socialinės politikos priemonių įgyvendinimą ir šalies ūkio tendencijas TVF ekspertai pabrėžė puikius Lietuvos rezultatus kovojant su krize.

„Lietuva nuėjo ilgą kelią kovodama su krizės pasekmėmis. Lietuvos Vyriausybės vykdytos griežtos taupymo politikos dėka šalies ekonomika turėtų ir toliau augti, nepaisant euro zonoje kylančių problemų,“ – po susitikimo su Premjeru žiniasklaidai sakė TVF misijos vadovė Julie Kozack. Ji pažymėjo, kad padėtis Europoje nėra nusistovėjusi, bet „geriausia Lietuvos apsauga nuo euro zonos krizės yra tęsti griežtą Vyriausybės finansų politiką.“

Ministras Pirmininkas A. Kubilius pabrėžė, kad Lietuva turi puikią galimybę gauti ekspertų iš TVF konsultacijas bei patarimus. „Labai vertiname bendradarbiavimą su TVF, bet kartu ir džiaugiamės, jog Lietuva yra įrodymas, kad ir sunkiausias krizes galime įveikti patys, neprašydami TVF pagalbos,“ – po susitikimo sakė Vyriausybės vadovas.

TVF Europos departamento misija į Lietuvą atvyksta kas pusmetį. Vizito metu TVF ekspertai analizuoja makroekonominę šalies būklę, ūkio raidą, finansų sektoriaus situaciją, apžvelgia biudžeto ir socialinės politikos priemonių įgyvendinimą. Lietuva prie TVF, kuriai priklauso 187 šalys, prisijungė 1992 metais.

kriminalai.com

šaltinis: TVF info.