Trijų žmonių pražudymu kaltinamas vairuotojas keliauja į teismą

kodeksasTrijų žmonių pražudymu kaltinamas vairuotojas keliauja į teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Juozas Sykas baigė ikiteisminį tyrimą ir Plungės rajono apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl avarijos, pasibaigusios trijų žmonių mirtimi ir dar keturių žmonių sužalojimu. Kaltinimai dėl pernai metų rudenį Plungės rajone sukeltos avarijos pareikšti 45-erių klaipėdiečiui I. C.

Skaudi avarija kelio Šiauliai–Palanga 91-ame kilometre įvyko 2015 metų spalio 4 dieną. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad apie 18 val. 45 min. link Klaipėdos važiuojantis automobilis „Hyundai Galloper”, kaip įtariama, esant ištisinei horizontalaus ženklinimo linijai, skiriančiai priešingų krypčių eismo juostas, kirto ją ir išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, taip sudarydamas kliūtį priešprieša atvažiuojančiam automobiliui „BMW 520i”. Iš Palangos vykstančio „BMW” automobilio vairuotojas R. D., kaip įtariama, siekdamas išvengti susidūrimo, išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su taip pat prieš pat susidūrimą judėjimo kryptį pakeitusiu automobilio „Hyundai Galloper” vairuotoju.

Avarijos metu žuvo beveik visa „BMW” automobiliu namo į Radviliškį vykusi šeima: automobilį vairavęs R. D., jo žmona ir vos trejų dukra. Kita vienuolikos metų mergaitė, kaip ir automobilio „Hyundai Galloper” keleiviai patyrė sunkius sužalojimus.

Įtariama, kad skaudi avarija galėjo įvykti ne tik dėl neatsargaus automobilio „Hyundai Galloper” vairuotojo elgesio, bet ir dėl nesaikingo alkoholio vartojimo. Kaltinamojo I. C. kraujyje rasta 1,68 promilės etilo alkoholio.

„Kaltinamasis prie vairo sėdo būdamas neblaivus ir negalvodamas, kad kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Ši avarija turėjo itin sunkių pasekmių – žuvo trys žmonės, skaudžią netektį išgyveno ne tik žuvusiųjų artimieji, bet ir vienintelė gyva iš visos šeimos likusi mergaitė”, – sako prokuroras J. Sykas. Nors kaltininkas dėl sukeltos avarijos kaltu neprisipažino, tačiau valstybinį kaltinimą palaikysiantis prokuroras mano, kad teisme pavyks įrodyti jo kaltumą ir bus paskirta tinkama bausmė.

Baudžiamajame kodekse už žmogaus mirtimi pasibaigusios avarijos sukėlimą esant neblaiviam numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *