Trakų ugniagesių dovana šeimai – nauja krosnis

Trakų ugniagesių dovana šeimai – nauja krosnisTrakų ugniagesių dovana šeimai – nauja krosnis

Artėjant šildymo sezonui mama su keturiais mažamečiais vaikais, gyventi Senąjame Tarpupyje, gali lengviau atsikvėpti. Jos namuose – nauja krosnis. Už ją ir suremontuotą kaminą keturis vaikučius auginanti moteris dėkoja Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centrui ir Trakų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, aktyviai prisijungusiai prie centro inicijuojamos paramos daugiavaikei šeimai akcijos, kurios tikslas – padėti Senųjų Trakų seniūnijoje gyvenančiai šeimai turėti saugų būstą.

Senojo Tarpupio kaime gyvenanti moteris stengėsi kiek galėdama, tačiau finansinis nepriteklius neleido sukurti pakankamai saugios ir šiltos namų aplinkos vaikams. Šildymo sezono ji laukė su nerimu, kadangi kūrenant nesandarią krosnį namai nuolat būdavo pilni dūmų. Kad krosnis buvo avarinės būklės, patvirtino ir savanorių komanda, kuri ėmėsi ją nugriauti. Savanorės Virginijos teigimu, pradėjus ją ardyti pastebėta, kad visas krosnies vidus buvo išdegęs, pilnas suodžių, užkimštas, plytos perdegusios. Buvo akivaizdu, kad krosnies užkūrimas galėjo būti žingsnis iki nelaimės.

Nugriauta nesaugi ir kelianti pavojų krosnis

Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojo Vaido Mikulėno iniciatyva buvo nugriauta nesaugi ir kelianti pavojų krosnis, o jos vietoje pastatyta nauja bei suremontuotas namo kaminas. „Šią vasarą, vykdydami prevencinę akciją, pastebėjome, kad gyvenamajame sektoriuje vis dar yra labai daug krosnių eksploatavimo pažeidimų. Todėl nusprendėme ne pasyviai stebėti ir apgailestauti, o prisiimti atsakomybę ir padėti bent vienai šeimai,“ – pasakojo akcijos iniciatorius.

Šių metų rugsėjo 7 d. į simbolinę krosnies uždegimo šventę pasidžiaugti nuveiktais darbais atvyko Senųjų Trakų seniūnė, Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei Trakų paramos šeimai ir vaikams centro akcijos sumanytojai ir įgyvendintojai, savanoriai, prisidėję prie senos krosnies nuvertimo darbų, bei krosnių meistras.

„Vienas iš pagrindinių iššūkių buvo surinkti lėšų naujos krosnies įrengimui. Buvo kreiptąsi į begalę žmonių, tiesą sakant, ne visi norėjo prisidėti prie garbingos akcijos. Tačiau sulaukėme ir puikios reakcijos, gerų emocijų. Esu labai dėkingas prisidėjusiems lėšomis, statybinėmis medžiagomis ir darbais Danieliui Bučinskui, Rapolui Latviui, Kęstučiui Kirsnauskui, Giedriui Širviui, Juliui Grinskiui, Lentvario komandos ugniagesiams, UAB „Statybų bazė“, UAB „FAS“, UAB „Western Union“ kolektyvui, Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams ir kitiems savanoriams. Taip pat esu dėkingas ir Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojams ir ypač šio centro direktorės pavaduotojai Aušrai Lučinskaitei,“ – džiaugėsi Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas.

Daugiametė gaisrų statistika rodo

Daugiametė gaisrų statistika rodo, kad atvėsus orams visoje Lietuvoje išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Jų padariniai dažnai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės.

„Ši Trakų ugniagesių akcija – puikus pavyzdys visiems, kad galime ne tik patikrinti ir pasakyti, kad yra blogai,bet ir padėti tiems, kuriems mūsų pagalbos labai reikia,“ – sakė V. Mikulėnas.

kriminalai.com

šaltinis: VPGT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *