Telšių policija stiprins eismo dalyvių kontrolė

eismo įvykių kontrolėŠių metų avaringumo šalyje statistika, palyginti su 2011 metų pradžia, gerokai blogesnė. Dėl to policija griežtai vykdys eismo dalyvių kontrolę, ypač pėsčiųjų ir automobilių vairuotojų. Akcentuotina, kad pėstieji nepaiso vienos iš pagrindinių savo pareigų, numatytų Kelių eismo taisyklėse – įžengti į važiuojamąją kelio dalį pėstiesiems leidžiama tik tada, kai jie įvertina atstumą iki artėjančios transporto priemonės, jos greitį ir įsitikina, kad tai saugu. Kita problema – atšvaitų nesegėjimas tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui. Kaip ne keista, bet neretai šiuo laiku tenka matyti važiuojančius dviračiais ar mopedais. Tad iki balandžio 1 d. bus stiprinama pėsčiųjų ir neblaivių vairuotojų kontrolė.

Įgyvendinant Valstybinės eismo plėtros 2011-2017 metų programą, Lietuvos policijos generalinis komisaras patvirtino 2012 metų eismo dalyvių kontrolės priemonių, vykdomų šalies keliuose, planą. Numatytas policines prevencines priemones aktyviai vykdys ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Sausio 23 – vasario 5 dienomis organizuojamos policinės prevencinės priemonės, kurių tikslas – skatinti pėsčiuosius, dviračių vairuotojus, vadeliotojus tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, naudoti atšvaitus, kitus šviesą atspindinčius elementus. Bus aktyviai kontroliuojami eismo dalyviai, nenaudojantys šių priemonių, ypač moksleiviai, užmiesčio keliais einantys pėstieji.

Sausio 30 – vasario 5 d. bus organizuojamos policinės prevencinės priemonės, kurių metu pareigūnai kontroliuos automobilių vairuotojų ir keleivių saugos diržų naudojimą, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių laikymąsi, motociklų, mopedų vairuotojų ir keleivių saugos šalmų naudojimą, dviračių vairuotojų, jų keleivių saugos priemonių naudojimą.

Apie vykdomas prevencines priemones ir jų rezultatus bus informuojama Telšių apskrities visuomenė.

kriminalai.com

šaltinis: Telšių apskr. VPK info.