Teismui perduota narkotikų platinimo Vilniaus mieste byla

teiseVilniaus apygardos prokuratūros prokurorai sostinės apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl narkotinių medžiagų neteisėto laikymo ir platinimo (Baudžiamojo kodekso 260 str. 2 d.), taip pat neteisėto disponavimo šaudmenimis (Baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d.), kurioje kaltinimai pareikšti trims Lietuvos piliečiams.

„Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis yra vienas pavojingiausių visuomenei nusikaltimų. Siekiant užkirsti kelią tolimesnėms nusikalstamoms veikoms, juos išaiškinti – viena prioritetinių prokuratūros veiklos krypčių“, – teigia ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Remigijus Matevičius.

Tyrimo duomenimis, kaltinamieji narkotines medžiagas – heroiną, metamfetaminą ir kt. Vilniaus mieste platino 2011 metų rudenį. I. D. kaltinamas taip pat ir neteisėtu šaudmenų laikymu. Policijos pareigūnai jo automobilyje rado 50 vnt. 9 mm kalibro šovinių. Pasak pareigūnų, kaltinamieji jau anksčiau ne kartą buvo teisti už kitus padarytus nusikaltimus.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dešimties metų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai,  atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuotų nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *